درآمد معلم خصوصی عربی

0 662

اغلب معلمان عربی بخشی از تدریس خود را بصورت خصوصی انجام می دهند اگر معلم عربی هستید و می خواهید از درآمد خود از کلاس های خصوصی اطلاع پیدا کنید این مقاله را بخوانید. به خاطر تقاضای بالای دانش‌آموزان به برگزاری کلاس‌های خصوصی عربی، درآمد معلم خصوصی عربی نیز بسیار خوب است.

بازار کار تدریس خصوصی عربی

بیشتر دانش‌آموزان این نیاز را در خود می‌بینند تا علاوه‌بر کلاس‌های کوتاه درون مدرسه، بار دیگر مطالب درس عربی را در کلاس‌های خصوصی هم مرور کنند. به همین دلیل کلاس‌های خصوصی عربی بازار کار خوبی دارد و درآمد معلم خصوصی عربی دبیرستان هم بالا است.

البته شاید یکی از مهم‎ترین هدف‌های دانش‌آموزان برای یادگیری بهتر این درس، موفقیت در آزمون کنکور و کسب درصد بالا باشد. آن دسته از معلمان عربی که علاوه بر تدریس دروس دبیرستان، نکات کنکوری را هم آموزش می‌دهند، موفق‌ترند و دانش‌آموزان بیشتری به سمتشان جذب می‎شوند.

اکثر کسانی که به دنبال رتبه‌های برتر کنکور هستند، حاضرند تا برای حتی یک نکته‌ی‌ کلیدی بیشتر، هزینه‌های بالایی بپردازند. با وجود چنین دانش‌آموزان مشتاقی، بازار تدریس زبان عربی آنلاین و حضوری همیشه داغ است و درآمد معلم خصوصی زبان عربی نیز جزو درآمدهای بالای جامعه به حساب می‌آید.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

درآمد یک معلم خصوصی عربی چقدر است؟

درآمد معلم خصوصی عربی وابسته به عوامل زیادی است. میزان توانایی و دانش معلم برای آموزش، نحوه‌ی برخورد و مدیریت کلاس، پیگیری برای رفع مشکلات درسی دانش‌آموزان برخی از این عوامل است. راه‌های مختلفی برای تدریس عربی خارج از آموزش و پرورش وجود دارد.

تدریس در آموزشگاه‌های آزاد

اگرچه معلمان با کار در آموزشگاه‌های آزاد این اطمینان را دارند که هر ترم حتما یک یا چند کلاس خواهند داشت؛ اما کارمزد دریافتی این مراکز نسبتا زیاد است. آموزشگاه‌ها برای این‌که به معلم اجازه‌ی تدریس دهند، حدود 40 تا 60 درصد شهریه پرداختی دانش‌آموزان را بر‌می‌دارند. این کارمزد بالا برای معلم‌ها، چندان به صرفه نیست.

علاوه‌بر این، میزان محبوبیت و معروفیت آموزشگاه در میان دانش‌آموزان یک منطقه، بر میزان درآمد معلمی که آن‌جا کار می‌کند هم تاثیر مستقیم می‌گذارد. هرچقدر آموزشگاه معروف‌تر باشد، شاگردان بیشتری خواهد داشت و به همین ترتیب معلم نیز درآمد بالاتری  به دست می‌آورد.

تبلیغات انفرادی تدریس

در این روش، تمامی کارها از تبلیغات و جذب دانش‌آموزان گرفته تا شرایط برگزاری کلاس‌ها، همگی بر عهده‌ی معلم است. شاید فکر کنید که در این روش معلم‌ها دیگر هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنند و تمام شهریه‌ی دانش‌آموزان به آن‌ها می‌رسد. اما متاسفانه باید بگوییم که این فکر نادرست است چون امروزه هزینه‌ی تبلیغات بسیار بالا رفته است.

استخدام معلم خصوصی عربی در استادبانک

می‌توان گفت که استادبانک یکی از بهترین همراهان معلمان علاقمند به آموزش و دانش‌آموزان پرتلاش است. در این سایت سیستمی برای استخدام معلم خصوصی به صورت کاملا رایگان وجود دارد. معلمان با ثبت‌نام در استادبانک دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های تبلیغات و پخش آگهی‌ها یا پرداخت کارمزدی بسیار زیاد ندارند.

درآمد معلم خصوصی عربی در استادبانک

در استادبانک همه‌چیز برای یک معلم عربی مهیا است تا بتواند درآمد معلم خصوصی کلاس‌های خود را افزایش دهد و به راحتی به دانش‌آموزان جویا معرفی شود. فقط کافی است تا همیشه آماده‌ی یادگیری باشد و توانایی‌های خود را به‌روز نگه دارد.

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند باعث پیشرفت یک معلم در استادبانک شود، عملکرد خود او است.

سیستم ستاره ‌دهی به اساتید استادبانک

تعرفه کلاس خصوصی عربی در استادبانک از طریق امتیازات و ستاره‌ها تعیین می‌شود. سیستم ستاره ‌دهی در استاد بانک، اساتید را بر اساس سابقه‌ی کار و تحصیل آن‌ها دسته‌بندی می‌کند. با بررسی و ارزش‌گذاری بر رزومه و تعیین ستاره‌ برای معلمان، درآمد آن‌ها مشخص خواهد شد.

یک ستاره معمولا به اساتید تازه‌کاری تعلق می‌گیرد که اولین کلاس‌های خود را در استادبانک برگزار می‌کنند. با افزایش توانایی‌های اساتید و بالا بودن رضایت دانش‌آموزان، ستاره‌های آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

علاوه‌بر این‌ها یک سطح ویژه یا VIP نیز برای مدرسین باسابقه در نظر گرفته شده است. اساتید با رسیدن به این سطح، درآمدی تصاعدی خواهند داشت.

مزیت همکاری با استادبانک

یکی از مزیت‌های همکاری با استادبانک، درصد پایین کارمزدی است که از معلم دریافت می‌کند. برخلاف سایر موسسات و آموزشگاه‌ها که حدود 40 تا 60 درصد کامزد از معلم می‌گیرند؛ استادبانک تنها 15 تا 20 درصد از درآمد معلم را به عنوان سهم خود در نظر گرفته است.

تعرفه‌ کلاس خصوصی عربی در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه کلاس خصوصی عربی در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

چگونه درآمد خود از کلاس‌ خصوصی عربی را بالا ببریم؟

درآمد معلم خصوصی عربی کنکور در کشور ما بالا است. اما معلمان برای حفظ سطح درآمدشان باید کیفیت آموزش خود را نیز بالا نگه دارند.  کلاس عربی آنلاین یا حضوری حرفه‌ای، تبلیغی قوی برای کار او است.

یک معلم خصوصی عربی با درآمد بالا

علاقه به زبان عربی، علاقه به تدریس و کار با دانش‌آموزان، توانایی انتقال مطلب، استفاده از روش‌های نوین آموزشی، مدیریت کلاس و زمان‌بندی صحیح برای تدریس، جدیت در کار، دنبال کردن فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان و همراهی آن‌ها تا رسیدن به هدفشان جزو ویژگی‌هایی است که یک معلم عربی خوب باید داشته باشد.

هرچقدر که این ویژگی‌ها در معلم بیشتر مشهود باشد، دانش‌آموزان بیشتری نیز به حضور در کلاس او علاقه پیدا می‌کنند. همین امر باعث می‌شود تا تعداد متقاضیان کلاس‌ها افزایش یابد و درآمد معلم از تدریس خصوصی هم بیشتر شود.

همچنین بخوانید: استخدام مدرس عربی کنکور

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

یکی دیگر از چیزهایی که استخدام در استادبانک را از هر روش دیگری متمایز می‌کند، درصد پایین کارمزدی است که در قبال تبلیغات و تشکیل کلاس از معلم می‌گیرد. معلمان با ثبت نام در این سایت، با پرداخت 15 تا 20 درصد از درآمدشان، راهی مطمئن و کم خرج را برای تدریس انتخاب می‌کنند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.