تعرفه کلاس خصوصی زیست شناسی چقدر است؟

0 1,528

رشته تجربی پرجمعیت‌ترین رشته‌ی تحصیلی متوسطه دوم می‌باشد و طبق آمار 80 درصد از دانش‌آموزان برای 20 درصد از رشته‌های دانشگاهی با هم رقابت می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها رشته پزشکی است. (منبع) از این رو می‌توان درآمد معلم زیست‌ شناسی را در حال حاضر خوب برآورد کرد. این مقاله می‌تواند اطلاعات جامعی ارائه بدهد برای کسانی که می‌خواهند وارد بازار کار تدریس زیست‌شناسی بشوند و به دنبال تخمین درآمد خود هستند.

بازار کار تدریس خصوصی زیست شناسی

درآمد تدریس خصوصی زیست‌ شناسی می‌تواند از سایر درس‌ها متوسطه دوم بیشتر باشد، زیرا تقاضا در آن بیشتر است و معلمان خصوصی می‌توانند با افزایش مهارت‌های تدریس خود درآمدهای خوبی از این طریق به‌دست بیاورند. باتوجه به اینکه حدود 28 درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم در رشته تجربی تحصیل می‌کنند (منبع) و بسیاری ازین دانش‌آموزان در رقابت سختی برای به دست آوردن صندلی‌های دانشگاه در رشته‌های پزشکی هستند، برای افزایش احتمال قبولی خود به بالا بردن درصد زیست‌ شناسی در آزمون کنکور احتیاج دارند.

طبق آمار به دست ‌آمده درآمد برخی از مدرسان زیست‌ شناسی سالانه تا دو میلیارد هم می‌رسد و بخش اعظمی از این درآمد به دلیل تدریس خصوصی نکات کنکوری است. تلاش برخی معلمان اینست که از طریق به روز کردن دانش و مهارت خود شاگردان خود را برای دراز مدت حفظ کنند و درآمد خود را از تدریس خصوصی زیست ‎شناسی بالا ببرند.

درآمد معلم زیست شناسی چقدر است؟

زیست‌شناسی درسی است که نمره بالا گرفتن در آن برای دانش‌آموزان مخصوصاً در رشته تجربی از اهمیت بالایی برخوردار است، این درس در معدل دیپلم دانش‌آموزان تجربی نقش بسزایی دارد، ازین‌رو خیلی از دانش‌آموزان احتیاج دارند برای یادگیری بهتر زیست‌شناسی به آموزشگاه‌های مستقل مراجعه کنند یا معلم خصوصی بگیرند. تعرفه‌ای که برای یک جلسه کلاس زیست‌شناسی وجود دارد و درآمد تدریس زیست‌شناسی برای معلمان بسته به شهر، موقعیت، مکان و نوع آموزشگاه یا معلم خصوصی تفاوت‌های فراوانی دارد.

برخی از اساتید به نام و با مهارت این رشته در شهرهای بزرگ کلاس‌هایی با قیمت‌های میلیونی برای هر جلسه برگزار می‌کنند و برخی دیگر از معلمان زیست‌شناسی که در شهر‌های کوچکتر تدریس می‌کنند یا سابقه کاری کمتری دارند درآمدهایی در حدود 30 تا 50 هزارتومان یا حتی کمتر برای هر جلسه از دانش‌آموزان خود دریافت می‌کنند.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

تدریس در آموزشگاه‌های آزاد یا به صورت انفرادی؟

آموزشگاه‌های آزاد

با توجه به اینکه حدود 40 تا 60 درصد هزینه پرداختی توسط دانش‌آموزان به آموزشگاه تعلق می‌گیرد، سهم معلم نسبت به تدریس خصوصی کمتر است. و درآمد تدریس خصوصی زیست‌ شناسی در آموزشگاه‌ها بسته به اعتبار، محبوبیت و موقعیت مکانی آموزشگاه‌ متفات است.

تبلیغات انفرادی

همچنین در مقابل آن معلم های زیست شناسی این گزینه را پیش رو دارند که بتوانند به صورت انفرادی اقدام به تبلیغات و جذب شاگرد کنند. تبلیغات و جذب هم میتواند برای یک استاد دردسرهای خاص خودش را داشته باشد. برای مثال شما باید احتمالا در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغات کرده و یا در محیط فیزیکی اقدام به پخش تراکت و غیره کنید.

معلم‌های خصوصی اغلب از طریق تبلیغات و آگهی‌ها یا در شبکه‌های اجتماعی برای خود تبلیغاتی دارند و مقداری از مبلغ پرداختی دانش‌آموزان خود را خرج شناساندن خود به شاگردان بالقوه خود می‌کنند مانند پخش تبلیغاتی با عنوان شماره معلم خصوصی زیست که البته ممکن است با کم شدن تبلیغات، تغییر قیمت تبلیغات و… منبع درآمد تدریس خصوصی آن‌ها دچار تزلزل شود.

استخدام مدرس زیست در استادبانک

استادبانک سرویس استخدام معلم خصوصی را به‌صورت رایگان در خدمت معلمان و کسانی که توانایی تدریس را در خود می‌بینند قرار می‌دهد، و با توجه به جامعه آماری بیش از 21000 دانش‌آموزای که به سایت استادبانک سر می‌زنند و معلم خصوصی‌ خود را از این طریق می‌یابند، اطلاعات و توانایی‌های کسانی که جهت تدریس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند، در معرض دید آن‌ها قرار می‌گیرد.

تدریس خصوصی در استادبانک هزینه‌ی تبلیغات را از دوش معلمان برمی‌دارد و راه مطمئن‌تری نیز جهت معرفی معلمان به شاگردان است. استادبانک سهم 15 تا 20 درصدی از تدریس معلمان خود دارد، که به نسبت تدریس در آموزشگاه‌ها و تبلیغات مستقل به صرفه‌تر به نظر می‌رسد.

  • کارمزد تدریس در آموزشگاه‌ها حدود 40 تا 60 درصد مبلغ پرداختی دانش‌آموزان است.
  • هزینه‌ای که یک معلم به صورت انفرادی برای تبلیغات می‌پردازد حدود 50 درصد مبلغ پرداختی شاگردانش است.
  • کارمزدی که استادبانک از کلاس‌های برگزار شده دریافت می‌کند حدود 15 تا 20 درصد می‌باشد.

درآمد معلم خصوصی زیست‌ شناسی در استادبانک

استادبانک کسانی را که فکر می‌کنند توانایی تدریس زیست‌ شناسی دارند را جذب می‌کند، معلم خصوصی و معلم آنلاین زیست‌ شناسی استادبانک در سیستم تعیین درآمد استادبانک از دستمزد تصاعدی برخوردارند.

سیستم تعیین درآمد معلم خصوصی زیست‌ شناسی در استادبانک

کارشناسان استادبانک بر مبنای سیستم ستاره‌دهی به بررسی و ارزشگذاری بر رزومه معلمان می‌پردازند و ازین طریق درآمد آن‌ها تعیین می‌شود.

سیستم ستاره دهی

معلمانی که در استادبانک ثبت‌نام می‌کنند، براساس مدرک تحصیلی مرتبط با مفاد درسی، رزومه، تجربه‌ کاری، دوره‌های گذرانده‌ شده و توانایی تدریس امتیازبندی می‌شوند. و به آنها از یک تا پنج ستاره تعلق می‌گیرد. استادانی که یک ستاره می‌گیرند، در ابتدای راه هستند یا رزومه کاملی ندارند اما باتوجه به اینکه در استادبانک امکان افزایش ستاره و افزایش درآمد وجود دارد، با پیشرفت مهارت‌ها و افزایش سابقه، ستاره‌هایی که به اساتید تعلق می‌گیرد افزایش می‌یابند.

سطح اساتید VIP هم وجود دارد که به معلمان کارکشته و باسابقه بعد از دریافت 5 ستاره تعلق می‌گیرد که درآمد این سطح بدون محدودیت افزایش می‌یابد.

تعرفه کلاس خصوصی زیست شناسی در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه کلاس خصوصی زیست شناسی در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

علاوه بر تدریس خصوصی زیست شناسی در منزل مدرسان می‌توانند جلسات تدریس خصوصی آنلاین زیست را نیز برگزار کنند.

همچنین بخوانید: استخدام مدرس زیست شناسی

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.