خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب | راهکارهای انتخاب معلم خصوصی ریاضی حرفه ای

0 61

والدین همیشه اهمیت ویژه‌ای برای تحصیل فرزندشان قائل می‌شوند. سعی می‌کنند ایشان را به بهترین مدرسه بفرستند تا محیط تحصیلی و معلمان سطح تحصیلی دانش‌آموز را بالاتر ببرد. در بعضی از اوقات مثل زمان کنکور یا زمان امتحان نهایی، دانش آموزان باید بیش از پیش درس بخوانند تا احتمال موفقیتشان بیشتر شود. در این حالت، یکی از راه حل های فوق العاده موثر معلم خصوصی ریاضی است. در این مقاله از مجله استادبانک راجع به خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب صحبت می‌کنیم تا شما راهکارهایی برای انتخاب یک معلم خصوصی ریاضی خوب داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

شما همواره می‌توانید با استفاده از وبسایت استادبانک برای درخواست کلاس با بهترین معلم های خصوصی اقدام کنید و دیگر از این بابت مشکلی نداشته باشید.

انتخاب معلم خصوصی ریاضی ایده آل

ریاضی از آن درس‌هایی است که در اکثر رشته‌ها وجود دارد و برای والدین و دانش آموزان جزو مهم‌ترین دروس به شمار می‌رود. با توجه به رشته تحصیلی شما، این درس در کنکور نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد برای کسب نمره بالا در این درس، یکی از راه‌های بسیار عالی همکاری با معلم‌های خصوصی است.

معلم های بسیار زیادی هستند که از طریق راه‌های مختلف اقدام به جذب شاگرد و تدریس می‌کنند که حتما شما نیز تبلیغات آن‌ها را دیده‌اید؛ اما آیا واقعا همه این افراد معلم‌های خوبی هستند و می‌توانند شما را به سطح بالاتری ببرند؟ آیا همه آن‌ها به درس ریاضی تسلط خوبی دارند؟

انتخاب یک معلم خصوصی ریاضی خوب می‌تواند کمی سخت باشد؛ زیرا شما نمی‌دانید که یک معلم خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد. اگر در انتخاب خود اشتباه کنید ممکن است هزینه را از دست بدهید. مهم‌تر از هزینه وقت شماست. شما با یک برنامه‌ریزی خوب به سراغ یک معلم می‌روید. پس از گذشت چند جلسه متوجه می‌شوید که ایشان نمی‌تواند نیاز شما را برطرف کند و شما به همین سادگی وقت را از دست داده‌اید.

خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب

خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب

در ادامه مهم‌ترین خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب را برای شما نوشته‌ایم تا بتوانید بهترین معلم خصوصی ریاضی را پیدا کنید:

1. منابع بسیار مهم هستند

یک معلم خوب باید منابع مختلف را کاملا بشناسد. بدیهی است که همه نوع سوال در کتب درسی موجود نیست و شما برای دریافت نتایج بهتر نیاز به کتاب های جانبی دارید. یک معلم خصوصی خوب باید انواع کتاب‌ها را به همراه محتویات آن‌ها بشناسد تا بتواند دانش‌آموز را به خوبی راهنمایی کند.

2. وقت شناس باشند

یکی دیگر از خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب وقت‌شناسی ایشان است. یک معلم حرفه‌ای سر وقت در جلسه تدریس حاضر می‌شود و پس از اتمام کامل تدریس نیز جلسه را ترک می‌کند. کمتر مواقعی پیش می‌آید که معلم‌های حرفه‌ای دیر به جلسه برسند، معمولا اگر این اتفاق پیش بیاید قبل از آن به شما اطلاع خواهند داد.

3. ظاهر مناسبی داشته باشند

یکی از مهم‌ترین خصوصیات معلم خصوصی حرفه‌ای این است که همیشه ظاهر خود را حفظ می‌کند. این قضیه از آنجایی مهم است که شما از معلمتان الگوبرداری می‌کنید و ظاهر ایشان تاثیر زیادی بر شما خواهد داشت؛ بنابراین معلمی که شما انتخاب می‌کنید باید ظاهر مناسبی داشته باشد.

4. تسلط کافی به درس داشته باشند

یک معلم خصوصی خوب همیشه به درسش تسلط کافی دارد و می‌تواند مسائل مختلف را به راحتی حل کند و درس را کامل برای دانش آموز توضیح دهد.

5. با سوالات کنکور آشنایی داشته باشند

مهم‌ترین دغدغه هر دانش آموزی می‌تواند موفقیت در کنکور باشد. درس ریاضی جزو دروسی است که در کنکور بسیار مهم است و ضریب نسبتا بالایی دارد. از خصوصیات یک معلم خصوصی ریاضی خوب می‌توانیم به آشنایی با سوالات کنکور اشاره ‌کنیم.

اگر معلم با سوالات کنکور آشنایی داشته باشد می‌تواند چند نمونه از آن‌ها را برای دانش‌آموز حل کند تا ایشان با نمونه سوالات بیشتر آشنا شوند. حل اینگونه سوالات برای دانش‌آموز می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر افزایش سطح تحصیلی ایشان داشته باشد.

6. جزوه داشته باشند

اکثر معلم‌های حرفه‌ای ریاضی یک جزوه در دست دارند که شامل خلاصه مطالب و نمونه سوال است. زمانی که جلسه تدریس تمام می‌شود. دانش‌آموز ممکن است تمامی نکات گفته‌ شده را به خاطر نسپارده باشد، بنابراین وجود یک جزوه می‌تواند کمک شایانی به ایشان کند.

دانش‌آموز باید پس از پایان جلسه تدریس جزوه را مرور کند و نمونه سوالات مرتبط را پاسخ دهد تا میزان تسلطش به درس افزایش یابد.

7.زمان بندی داشته باشند

یک معلم خصوصی ریاضی خوب نباید وقت را تلف کند و به مسائل بیهوده بپردازد؛ زیرا وظیفه ایشان تدریس درس و فهماندن آن به دانش‌آموز است؛ اما نکته‌ای که در این جا باید به آن توجه داشته باشید این است که قطعا باید برای استراحت زمانی در نظر گرفت.

در غیر این صورت اولا کیفیت جلسه پایین می‌آید، چراکه هم دانش‌آموز و هم دبیر خسته می‌شوند. دوما کلاس بسیار خشک و بی روح می‌شود؛ بنابراین در موقع تدریس معلم باید جدی عمل کرده و در هنگام استراحت با شوخ طبعی کلاس را از حالت خشک و بی روح خارج نماید.

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم انتخاب یک معلم خصوصی خوب ممکن است کمی سخت باشد اما باید در این کار به اندازه کافی دقت کنید. چراکه اگر این کار به درستی انجام نشود هزینه و وقت زیادی از شما و فرزندتان تلف خواهد شد. آیا شما تابحال معلم خصوصی ریاضی داشته اید؟ او را بر اساس چه معیارهایی انتخاب می کنید؟

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.