تعرفه کلاس خصوصی فیزیک

0 362

ریاضی فیزیک و علوم تجربی دو رشته پرطرفدار در میان دانش‌آموزان ایرانی است. درس فیزیک درسی است که در هر دوی این رشته‌ها وجود دارد. دانش‌آموزان برای بالا بردن معدل خود باید این درس را به صورت عمیق و مفهومی یاد بگیرند. به همین دلیل اهمیت کلاس‌های خصوصی در این درس بیشتر می‌شود و تعرفه کلاس خصوصی فیزیک و به طبع درآمد معلم خصوصی فیزیک نیز بالا می‌رود.

بازار کار تدریس خصوصی فیزیک

به‌طور کلی هدف اصلی دانش‌آموزان از ورود به دو رشته‌‌ی ریاضی فیزیک و علوم تجربی این است که با گذراندن دروس متوسطه، به رشته‌های دلخواه و مطرح مثل مهندسی و پزشکی در دانشگاه برسند. برای ورود به رشته‌های برتر دانشگاهی نیز درصد بالای فیزیک در کنکور نقش به سزایی دارد.

می‌توان گفت که تدریس خصوصی فیزیک بازار کار پردرآمد و خوبی دارد. تعرفه کلاس خصوصی فیزیک نسبتا بالا است، چرا که تقاضا برای شرکت در این کلاس‌ها زیاد است. هم دانش‌آموزان متوسطه برای گذراندن دروس فیزیک خود و هم دانش‌آموزان کنکوری برای کسب درصد بالا در آزمون به کلاس‌های خصوصی احتیاج دارند.

برخی مباحث این رشته آنقدر مفهومی و دشوار است که بدون کمک گرفتن از اساتید خبره نمی‌توان آن‌ها را به خوبی درک کرد. حتی دانشجویانی که باید واحدهای فیزیک را در دانشگاه سپری کنند، فارغ از تعرفه کلاس خصوصی فیزیک، به دنبال بهترین مدرس فیزیک ایران می‌گردند.

طبق آمار به دست آمده، درآمد معلم خصوصی فیزیک برای معلم‌های برتر به چند میلیارد تومان در سال هم می‌رسد. معلمان تلاش می‌کنند تا با بهبود کیفیت کلاس‌ها و افزایش دانش خود، دانش‌آموزان بیشتری را جذب کنند و از این طریق درآمد خود را در بازار داغ کلاس‌های خصوصی بالاتر ببرند.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک چقدر است؟

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک مقدار ثابتی ندارد. بسته به سابقه‌ی کار معلم، دانش کافی در حوزه تدریس، نحوه مدیریت کلاس، فن بیان و انتقال مطالب، درآمد معلم خصوصی فیزیک نیز متغیر است. فیزیک در میان دروسی است که دانش‌آموزان اغلب در آن ضعف دارند، بنابراین درآمد معلم خصوصی فیزیک به نسبت بسیاری از کارهای دیگر بالاتر است.

معلمان این درس می‌توانند با آموزش به شیوه‌های نوین و جلب رضایت دانش‌آموزان، درآمد بالایی کسب کنند. میزان معروفیت معلم نیز یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین تعرفه کلاس خصوصی فیزیک است.

تدریس در آموزشگاه‌های آزاد یا به صورت انفرادی؟

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر تعرفه تدریس خصوصی فیزیک یا هر درس دیگری، آموزش انفرادی یا تدریس در آموزشگاه‌ها است.

آموزشگاه‌های آزاد

شما به عنوان یک معلم فیزیک با کار در آموزشگاه‌های آزاد این اطمینان را دارید که هر ترم یک یا چند کلاس خواهید داشت؛ اما باید به این نکته توجه کرد که آموزشگاه‌ها حدود 40 تا 60 درصد شهریه پرداختی توسط دانش‌آموزان را از شما می‌گیرند. در واقع سهم شما در مقایسه با وقتی که به صورت خصوصی تدریس می‌کنید، خیلی کمتر است.

تعداد کلاس‌هایی که یک معلم می‌تواند داشته باشد نیز بسته به موقعیت مکانی و اعتبار آن آموزشگاه متفاوت خواهد بود. هرچقدر که یک موسسه یا آموزشگاه خصوصی در بین دانش‌آموزان شناخته شده‌تر باشد و کیفیت آموزش در آن بالاتر باشد، به همان نسبت کلاس‌های بیشتری برگزار خواهد کرد و درآمد معلم خصوصی فیزیک نیز بیشتر خواهد شد.

تبلیغات انفرادی

در صورتی که مدرس بخواهد در کلاس‌های خصوصی خود تدریس کند، باید ترتیب تبلیغات مناسب برای جذب دانش‌آموزان را نیز بدهد. این کار شاید نسبت به روش قبلی کمی سخت‌تر باشد. چون معلم با پخش آگهی‌ها و یا تبلیغ در شبکه‌های مجازی باید شاگردان را از برگزاری کلا‌س‌ها مطلع کند.

استخدام مدرس فیزیک در استادبانک

تعرفه تدریس خصوصی فیزیک
استادان فیزیک استادبانک

استخدام معلم خصوصی در استادبانک سرویسی کاملا رایگان برای معلمان است که می‌توانند با ثبت‌نام در آن از هزینه‌ها و سختی‌های تبلیغات بکاهند. آمار بالای بازدید از سایت استادبانک به معلمان کمک می‌کند تا بهتر و بیشتر دیده شوند. همه چیز در این سایت فراهم است تا مدرسین بتوانند با خیالی راحت به دانش‌آموزان آموزش دهند.

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک در استادبانک

همان‌طور که گفتیم چیزی در حدود 40 تا 60 درصد درآمد معلم خصوصی فیزیک برای تدریس در آموزشگاه، به عنوان کارمزد به آموزشگاه پرداخت می‌شود. هزینه‌ی مورد نیاز برای تبلیغات به صورت انفرادی هم حداقل نیمی از درآمد او را شامل می‌شود. بنابراین این راه‌ها آنقدرها هم مقرون به صرفه نیست!

اما جای نگرانی نیست! استادبانک با در نظر گرفتن درصد بسیار پایین‌تری (15 تا 20 درصد) این امکان را برای اساتید به وجود آورده است تا بیشتر درآمدشان را برای خود نگه دارند.

سیستم ستاره دهی

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب استادبانک این است که مدرسین پس از ثبت‌نام در سایت بر اساس سوابق تحصیلی و کاری، مدرک زبان، نمرات کسب شده در آزمون‌ها و غیره از یک تا پنج ستاره دسته‌بندی می‌شوند. علاوه‌ بر این 5 ستاره، یک سطح VIP نیز وجود دارد که در صورت رضایت دانش‌آموزان از معلم و توانایی‌های بالای او در تدریس، می‌تواند به آن دست یابد.

درآمد اساتید استادبانک براساس این دسته‌بندی‌ها مشخص می‌شود. اگرمعلمی به سطح VIP برسد نیز درآمدش به صورت تصاعدی و بدون هیچ سقفی افزایش می‌یابد.

تعرفه‌ کلاس خصوصی فیزیک در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

چگونه تعرفه کلاس خصوصی فیزیک شما بالا می‌رود؟

تعرفه کلاس خصوصی فیزیک به خاطر برگزاری آزمون‌هایی مثل کنکور در کشور ما به خودی خود بالا  است. اما برای حفظ و افزایش آن باید کیفیت کلاس خود را نیز بالا برد.

اولین و مهم‌ترین شرط موفقیت در هر کاری داشتن علاقه و اشتیاق برای انجام آن است. تدریس فیزیک هم از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر آن تسلط معلم بر مطالب کتاب هم نقش اساسی در میزان موفقیتش دارد. دانش‌آموزان به خوبی تشخیص می‌دهند که یک معلم چقدر دانش و اطلاعات دارد. بنابراین معلمان باید همیشه مهارت‌های خود را افزایش دهند و برای تدریس در کلاس‌ها کاملا آماده باشند.

درآمد معلم خصوصی فیزیک وقتی بالا می‌رود که رضایت دانش‌آموزان کاملا جلب شود. این کار نیازمند فن کلاس‌داری توسط معلم است. معلم باید بداند که چه موقع درس را با جدیت دنبال کند و چه موقع از خود انعطاف نشان دهد.

دانش‌آموزان باید بدانند که قوانین مشخصی برای کلاس وجود دارد و آن‌ها را به صورت دقیق و مرتب رعایت کنند. تکالیف و تمرینات به طور مرتب بررسی شود و به سوالات دانش‌آموزان به طور واضح پاسخ داده شود.

همچنین بخوانید: استخدام مدرس فیزیک

رضایت دانش‌آموزان چگونه باعث افزایش درآمد معلم خصوصی می‌شود؟

اگر شاگردان حس کنند که معلمشان در کار خود حرفه‌ای است و آن‌ها را در رسیدن به خواسته‌هایشان (معدل بهتر، درصد بیشتر در آزمون‌ها، حل تمرینات کتب مختلف و …) همراهی می‌کند، قطعا ترم‌های بعد هم او را به عنوان معلم انتخاب می‌کنند. حتی به احتمال بسیار زیاد او را به دوستان و هم‌کلاسی‌های خود معرفی می‌کنند. به این طریق تعداد دانش‌آموزان افزایش پیدا می‌کند و درآمد معلم نیز به مراتب بیشتر می‌شود.

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.