بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان ششم به هفتم

22 58,640

معمولا والدین برای انتخاب بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان و نمونه دولتی ششم دچار سردرگمی می‌شوند. از آنجایی که آزمون‌های نمونه دولتی و تیزهوشان برای خانواده‌ها بسیار مهم تلقی می‌شود، بنابراین تنوع کتاب های کمک درسی زیاد در این حوزه بسیار زیاد است و همچنین سطح تقاضای خانواده‌ها برای خرید منابع مختلف بالا می‌باشد.

کتاب جامع تیزهوشان

کتاب جامع تیزهوشان تمام انتشارات که شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای تیزهوشان سال‌های گذشته و پاسخ‌های تشریحی آنها می‌باشد. کتاب‌های جامع به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با سبک سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی ششم آشنا شوند. همچنین به تقویت مهارت مدیریت زمان داوطلبان نیز کمک می کند.

 1. کتاب جامع تیزهوشان مهر و ماه: این کتاب تالیف مصطفی ابراهیمی است.
  – این کتاب دارای راهنما و مثال های حل شده است. این ویژگی کتاب باعث تمایز آن از سایر کتب شده است.
 2. کتاب جامع تیزهوشان قلم چی: این کتاب شامل دو جلد است.
  جلد اول شامل نمونه سوالات آزمون های تیزهوشان استان تهران و شهرستان ها می باشد
  جلد دوم آن شامل پاسخ نامه کامل تشریحی است.

همچنین کتاب‌های جامع تیزهوشان انتشارات خیلی سبز، واله، گاج و جادوی ششم هم کتاب‌های مناسبی هستند و همه آنها ساختار یکسانی با کتاب‌های قلمچی و مهر و ماه دارند.

کتاب ریاضی

تعداد سوالات در آزمون تیزهوشان ششم 15 و ضریب آن 3 می‌باشد. درس ریاضی درس مهمی است و مهارت در این درس موجب قبولی بسیاری از دانش‌آموزان خواهد شد.

در بین انتشارات مختلف بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان و نمونه دولتی ششم در درس ریاضی را می‌توان کتاب دو جلدی ریاضیات تیزهوشان  انتشارات اندیشمند نامید.

کتاب ریاضی تیزهوشان اندیشمند

این کتاب به مفهوم جدید تیزهوشان توجه کرده است. در سال‌های اخیر طراحان سوال، علاوه بر بخش ریاضی و هوش به بخش هندسه و هوش نیز توجه کرده‌اند. بنابراین این کتاب می‌تواند پاسخ مناسبی برای هر دو نیاز دانش‌آموزان باشد.

کتاب علوم تجربی

بعد از ریاضی علوم تجربی با ضریب 2 و تعداد سوالات 10 بیشترین تاثیر را در موفقیت دانش‌آموز دارد.

کتاب علوم انتشارات سبز

این کتاب به دلیل همراهی بسیار خوب با کتاب درسی و کستردگی مطالب آن مناسب است. کتاب علوم خیلی سبز تمام مفاهیم و شکل‌های کتاب را به طور خلاصه بیان کرده است. در بین کتب کمک درسی علوم، کتاب‌های نشر الگو، گاج و اندیشمند هم پیشنهاد می شود.

کتاب فارسی (خواندن و نوشتن)

از نظرِ ما بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان و نمونه دولتی ششم در درس فارسی کتاب کمک آموزشی نشر الگو است.

درس فارسی هم مانند علوم در آزمون تیزهوشان دارای 10 سوال و ضریب 2 می باشد. برای یادگیری بهتر این درس می‌توان از کتاب کمک آموزشی نشر الگو کمک گرفت.

کتاب فارسی ششم نشر الگو

این کتاب مطالب را بخش‌بندی کرده است و توضیحات متنوعی درباره مباحث مختلف می‌دهد.

برای منابع سوالات تیزهوشان ششم ابتدایی دروس دیگر می‌توان از کتاب‌های جامع تیزهوشان استفاده کرد.

نتیجه‌گیری

مهم‌ترین منابع دانش‌آموزان، کتاب های درسی است و به هیچ وجه نباید کتاب‌های درسی را کنار بگذارند. اما راجع به منابع آموزشی ویدئویی توصیه ما این است که سی دی های آموزشی را تهیه نکنید. 

زیرا هزینه‌های زیادی دارند و کیفیت آموزشی آنها معمولا ضعیف است. همچنین همه مطالب درسی را نمی‌توان از سی دی ها یاد گرفت. چون ممکن است در فیلم های آموزشی نکاتی فراموش شود، بنابراین دانش‌آموزان مطلب حذف‌شده را یاد نمی‌گیرند.

بنابراین بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان و نمونه دولتی ششم، کتاب‌هایی هستند که سوالات تیزهوشان و نمونه دولتی را ارائه می‌دهند. زیرا مطالب کتاب های درسی به طور کامل در کتاب‌های کمک درسی توضیح داده شده و نمونه سوالات و تست‌های این مطالب هم در کتاب به دانش آموز ارائه می‌شود. به این صورت دانش‌آموزان با سوالات تستی و فنون تست زنی آشنا خواهند شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام من کتاب جامع هوش اسمارتیز رو دارم میتونم قبول بشم؟

 2. الا می گوید

  اونایی که تیزهوشان ششم قبول شدید از چه کتاب های استفاده کردید؟؟

  1. بیتا می گوید

   کمپلکس ۱۰ آزمون جامع تیزهوشان .بیست آزمون من که قبول شدم از اینا استفاده کردم