بهترین برنامه ریزی درسی برای یازدهمی ها

5 22,063

امسال نه با هول و ولای دروس جدید مثل پایه دهم مواجه خواهید بود و نه مثل دوازدهم فشار فراوان درس خواندن برای کنکور روی شماست. اما بدانید و آگاه باشید اگر در کنکور می‌خواهید جز رتبه‌های برتر باشید و در امتحانات هم به معدل 20 برسید حتما باید به دروس امسالتان خیلی توجه کنید و تستی خواندن و آزمونی خواندن به طور ویژه در برنامه‌تان باشد. در این مقاله از مجله استادبانک باهم به بررسی روش برنامه ریزی درسی یازدهم می‌نشینیم.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی است می توانید در سایت استادبانک درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین بدهید.

امسال با برنامه باشید!

رتبه‌ی خوب آوردن در کنکور با درس خواندن‌های شب امتحانی و بدون برنامه رویایی محال است. امسال بهترین فرصت است تا بتوانید با کمی آزمون و خطا برسید به نظم شخصی و یک برنامه ریزی خوب.

حتما مقاله آموزش روش های برنامه ریزی درسی ما را بخوانید و از جدول برنامه ریزی های روزانه، هفتگی و ماهانه استادبانک کمک بگیرید. می‌توانید از جدول برنامه ریزی درسی یازدهم آنلاین رایگان استادبانک هم که لینک آن در همین مقاله موجود است، استفاده کنید.

هم چنین سعی کنید که امسال خودتان را به اصول رفتاری مطالعه و درس خواندن بهتر عادت دهید. اصولی مثل:

 • مکانی ثابت را برای مطالعه پیدا کنید و درس خواندن روبروی تلویزیون و لم داده روی تخت را فراموش کنید.
 • خوابتان را تنظیم کنید و ساعت بیدارشدن خود را به موتوری‌های توی خیابان نسپارید.
 • درس هر روز را همان روز مطالعه‌ای بکنید و از فواید این کار بهره ببرید.

مشترک های یازدهم

دروس عمومی مشترک امسال فارسی، زبان، دینی، عربی، نگارش و تاریخ هستند. به هیچ کدام از این درس‌ها در برنامه ریزی خود کم توجهی نکنید. ضریب کم دروس عمومی در کنکور را اصلا به حساب نیاورید. همین دروس عمومی می تواند رتبه شما را خیلی خیلی بالا بکشند.

واضح است که برای دروسی که منبع کنکور نیستند نیاز آنچنانی به مطالعه تستی نخواهید داشت و صرفا باید برای امتحانات خود را آماده کنید. پس برای هرکدام به معلمتان گوش دهید چون آخر کار معلمتان نمره شما را ثبت میکند و باید به سوالاتی که آنها طرح می‌کنند پاسخ دهید.

برای دروس منبع کنکور یعنی زبان و فارسی و عربی و دینی سعی کنید که از امسال خود را در معرض تمرین‌های تستی بگذارید و نگاهتان به درس نگاهی عمیق و با جزئی نگری باشد تا هم بتوانید از پس کنکور بربیایید هم در امتحانات نتیجه‌ی خوبی بگیرید. پیشنهاد ما به شما این است که در جدول برنامه ریزی درسی هرروز خود حتما یکی دو درس عمومی را جا دهید که غفلت از دروس عمومی به راحتی در فرجه های امتحانی قابل جبران نیست و شما را به دردسر می اندازد.برنامه ریزی درسی پایه یازدهم

در ادامه باهم به توضیحات برنامه ریزی پایه یازدهم و جدول برنامه ریزی آنها به تفکیک رشته می پردازیم.

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه یازدهم تجربی

دروس تخصصی: زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی

تخصصی‌های تعیین کننده!

 • زیست شناسی همیشه و همه‌جا باید اولویت اول بچه‌های تجربی باشد. این درس را حتما باید به دفعات بسیار بالا با دقت فراوان مطالعه کرد و خلاصه کرد و یادداشت برداری. حتما باید در برنامه هرروز خود این درس را داشته باشید و همیشه برای چندمین بار خواندن زیست، آماده باشید.
 • درس شیمی در اولویت دوم شماست. دقت کنید که شیمی هم باید به اندازه زیست متن خوانی دارد و هم به اندازه فیزیک حل مسئله و نباید هیچ کدام از این دو بخش را به فراموشی بسپارید. برنامه ریزی برای این درس حساسیت بیشتری دارد و باید بسیار حساب شده عمل کنید.
 • درس فیزیک را سعی کنید حتما مفهومی یاد بگیرید اما درگیر فرمول‌های عجیب و غریب نشوید تا به دو هدف امتحانات و کنکور به راحتی برسید (فرمول‌های خارج از کتاب درسی). دقت کنید برنامه ریزی برای فیزیک خواندن بیشتر باید متمایل به حل تست و تحلیل سوالات باشد.
 • اما برای درس ریاضی حتما تعادل را رعایت کنید. دانش آموزان تجربی معمولا یا درس ریاضی را خیلی بی اهمیت می شمارند و برایش وقت کمی می گذارند یا درگیر سوالات سختی می شوند که متناسب با رشته‌شان نیست. پس حتما بر پایه کتاب درسی و سوالات کنکور ریاضی خود را مطالعه کنید.

دانش آموزان بهترین معلم ریاضی یازدهم تجربی در تهران و سایر شهرهای کشور را در استادبانک می یابند.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی یازدهم تجربی استادبانک

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه یازدهم انسانی

دروس تخصصی: ادبیات، ریاضی، جغرافیا، تاریخ، جامعه شناسی، روان شناسی، فلسفه

از این درس به آن درس فرج است!

تعداد درس‌های رشته انسانی بالاست و دروس آن بسیار گسترده اند. پس باید برنامه ریزی‌تان دقیق‌تر و جامع‌تر باشد. از طرفی هم شباهت روش مطالعه دروس انسانی و یکنواخت بودن‌شان رعایت اصل تنوع را در برنامه ریزی واجب‌تر میکند.

پس حتما سعی کنید که در برنامه ماهانه، هفتگی و روزانه خود درس‌ها را متنوع بچینید تا ساعات مطالعه مفیدتری را هم داشته باشید. علاوه بر استفاده از سوالات و تمرین‌های کتاب و صحبت‌های معلم خود، هر کدام از دروس را با نگاهی به سوالات کنکور مطالعه کنید و دقتتان را مختص و متناسب با آن تنظیم کنید. اگر بدون توجه به سوالات کنکوری هردرس، شروع به مطالعه آن کنید احتمال توجه نکردنتان به بسیاری از نکات ریز کتاب درسی بالا می‌رود.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی یازدهم انسانی استادبانک

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه یازدهم ریاضی

دروس تخصصی: هندسه، حسابان، آمار و احتمال، فیزیک، شیمی

تحلیل های مهندسی سوالات ریاضی!

سه درس هندسه و آمار و حسابان دروس تخصصی زیرشاخه ریاضی برای سال یازدهم هستند. هندسه و آمار را چون از قبل داشته‌اید راحت‌تر از پسشان بر می آیید اما حسابان درس جدیدی است که می تواند برای شما بچه‌های یازدهم ریاضی چالش آفرین باشد. در مطالعه این دروس حتما سعی کنید بیشتر به مفاهیم توجه کنید تا نوع سوال چون اگر هم در امتحان با سوالاتی مشابه آنهایی که حل کرده‌اید مواجه شوید در کنکور سوالاتی خلاقانه و باایده‌هایی نو از همان مباحثی که خوانده‌اید دیده می‌شوند.

درس فیزیک را سعی کنید حتما مفهومی یاد بگیرید و درگیر فرمول‌های عجیب و غریب نشوید تا به دو هدف امتحانات و کنکور به راحتی برسید(فرمول های خارج از کتاب درسی). دقت کنید برنامه ریزی برای فیزیک خواندن بیشتر باید متمایل به حل تست و تحلیل سوالات باشد.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی یازدهم ریاضی استادبانک

برنامه شما برای خواندن درس های پایه یازدهم چیست؟ آیا به معجزه برنامه ریزی ایمان دارید؟ بسیار خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را در استفاده از این برنامه با ما به اشتراک بگذارید. هم‌چنین اگر سوالی دارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

چگونه با برنامه ریزی درس بخوانیم؟ 🧑‍🎓

با برنامه درس خواندن در ابتدا نیاز به رعایت اصول خاصی توسط دانش آموز دارد و در ادامه با کمک مشاور و جدول برنامه ریزی دقیق و کامل می توان در آن پیشرفت کرد. 📚

جدول برنامه چیست و چگونه از آن میتوان استفاده کرد؟ 📝

جدول برنامه ریزی جدولی است که با پیش بینی ساعات مطالعه شما و ثبت گزارشات مطالعه شما کمک می کند تا با برنامه درس بخوانید. استادبانک نمونه یک جدول برنامه ریزی کامل را به همراه توضیحات نحوه استفاده از آن به طور رایگان در اختیار شما قرار میدهد. ⏰

چطور می توان به جدول برنامه ریزی درسی استادبانک دسترسی پیدا کرد؟ 🔑

لینک دانلود رایگان جدول برنامه ریزی درسی استادبانک برای پایه درسی شما در مقاله موجود می باشد. 🎯

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظرات
 1. سارا می گوید

  خیلی کمک کرد
  من برای مطالعه از برنامه flip استفاده میکنم اونم خیلی کمک میکنه

 2. غلام أحمد احمدزاده می گوید

  باسلام اگر ممکنه یک برنامه مدون برای مطالعه از ابتدای اذر برای دانش اموز پایه یازدهم می خواستم اگر زحمتش را بکشید وبفرمایید هزینه اش چقدر هست ممنون می شوم

  1. استادبانک می گوید

   سلام و درود.
   متاسفانه در حال حاضر مشاوره برنامه‌ریزی رو تو استادبانک انجام نمیدیم.

 3. Zahra می گوید

  سلام در دانلود PDF برنامه هفتگی ۱۱ ریاضی مشکل وجود دارد و خطای ۴۰۴ رخ میدهد

  1. استادبانک می گوید

   سلام. مرسی از توجه شما.
   مشکل برطرف شد..