برنامه ریزی درسی کنکور
برنامه ریزی دوازدهم

بهترین برنامه ریزی درسی برای دوازدهم

استادبانک 17 شهریور 1399
746 0

آخرین امتحان نوبت دوم را هم دادی و دیگر رسما تابستان –همان فصل بازی و خنده– شروع می شود. اما امسال ماجرا فرق می کند. تابستان امسال دیگر فقط فصل شادی و خنده نیست! تابستان امسال فصل تلاش، مطالعه و برنامه ریزی و البته تفریحات محدود است. در این مقاله از مجله استادبانک به برنامه ریزی درسی پایه دوازدهم می پردازیم.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی است می توانید در سایت استادبانک درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین بدهید.

امسال سال کنکور است!

دیگر شما دانش آموزی کنکوری هستید. این یعنی تمام برنامه‌های دیگر را باید برای درس خواندن کنار بگذارید. یعنی باید روزهای خود را در اتاق مطالعه‌ی خود بگذرانید و لای کتاب‌ها و جزوه‌ها و فیلم‌های آموزشی قلط بخورید. برنامه ریزی امسال شاید سنگین‌ترین برنامه ریزی درسی‌ای است که در طول عمر خود تجربه کنید. پس حتما به مقاله آموزش برنامه ریزی درسی ما سر بزنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد زمانبندی درست درس خواندن مقاله آموزش برنامه ریزی درسی را مطالعه کنید.

مدرسه رفتن و کنکور دادن

در برنامه ریزی بچه‌های دوازدهمی خیلی وقت‌ها تناقضاتی بین برنامه مدرسه و برنامه‌ای که خودشان برای کنکور دارند (طبق آزمون یا با کمک از مشاور) به وجود می‌آید. درگیر این تناقض‌ها و ناهماهنگی‌ها نشوید چون اصلا وقتی برای تلف کردن ندارید. برنامه‌ی کنکور خود را پیگیری کنید اما با بی توجهی به امتحانات و برنامه‌های مدرسه آنجا را برای خود جهنم نکنید. در برنامه روزانه خود زمانی مشخص برای رسیدگی به تکالیف و امتحانات مدرسه بگذارید. این زمان قطعا وقت تلف کردن نیست چون قرار نیست درس‌هایی غیر از درس‌های کنکورتان بخوانید.

بهترین منابع یا بهترین استفاده از منابع؟

منابع را باید آگاهانه و با دقت انتخاب کنید. منبعی مناسب شماست که با توجه به نیازها و سطح شما تالیف شده باشد. اگر در درسی هنوز به سطح بالایی نرسیده‌اید، نیاز به حل سوالات تشریحی دارید، بیشتر باید مفاهیم را درک کنید و تست‌هایی آموزشی بزنید منطقی نیست که سراغ کتاب‌های تستی سطح بالا یا جمع بندی بروید.

از طرفی نباید دچار وسواس هم شوید. حتی فاصله بهترین منابع تا بدترین منابع مورد نیاز شما آنقدری نیست که بخاطرش مدام کتاب عوض بکنید یا درس خواندن را متوقف کنید. نهایتا این که منابع خود را با آگاهی و پرس و جو اما بدون وسواس انتخاب کنید و سعی کنید از آنها نهایت استفاده را ببرید. بهترین جزوه‌ها هم اگر خوب خوانده نشده و چندین و چندبار بررسی نشوند فایده‌ای برای کنکور شما نخواهند داشت.

امتحانات نهایی و کنکور

یکی از عواملی که برنامه ریزی پایه دوازدهم را پیچیده‌تر می‌کند خواندن برای امتحان نهایی است. پیشنهاد ما به شما این است که درس خواندن‌های تستی و کنکوری خود را از اول اولویت دهید و بگذارید وقتی به زمان امتحان نهایی نزدیک شدید درس خواندنتان را کمی به سمت سبک امتحانات نهایی نزدیک کنید. اما همیشه بدانید کنکور شما بسیار تعیین کننده تر از امتحان نهایی است.

حالا باهم به تفکیک رشته به برنامه ریزی درسی برای پایه دوازدهم می‌پردازیم.

برنامه ریزی دوازدهم

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه دوازدهم تجربی

دروس تخصصی: زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی

پزشکی قبول شدن؟

رشته تجربی پرجمعیت ترین و سخت ترین کنکور را دارد رقابت در این رشته در بالاترین حد قرار دارد و اگر هدفی جدی برای این کنکور دارید باید از همان اول تابستان کمر همت برای رقابت با سخت کوش ترین دانش آموزان کشور ببندید.

رشته های پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در بالاترین سطح اقبال در کنکور قرار دارند و قبولی در آنها مساوی است با تلاش فراوان و درس خواندن های بدون وقفه. اما برای قبولی در دیگر رشته ها هم باید تلاشتان را داشته باشید. بدانید که هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی‌آید.

دانش آموزان برای تدریس خصوصی شیمی بهترین معلم ها در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی دوازدهم تجربی استادبانک

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه دوازدهم انسانی

دروس تخصصی: ادبیات، ریاضی، جغرافی، تاریخ، جامعه شناسی، فلسفه

خواندن درس های خواندنی!

پس از رشته تجربی پر جمعیت ترین کنکور برای رشته انسانی است. درگیر نبودن با مسائل محاسباتی در طول سال شاید شما را در این نوع مسائل تنبل بار بیاورد اما حتما به ریاضی که تنها درس محاسباتی شماست توجه کنید چون خیلی می تواند شما را از رقبا جلو بیندازد. راه برآمدن از پس دروس خواندنی هم توجه به تمام جزییات و خلاصه نویسی‌های دقیق است. به متن کتاب باید بیشترین توجه را داشته‌باشید.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی یازدهم انسانی استادبانک

مشاوره و برنامه ریزی درسی پایه دوازدهم ریاضی

دروس تخصصی: هندسه، حسابان، گسسته، فیزیک، شیمی

تب و تاب رشته های مهندسی!

شاید کنکور ریاضی کمترین جمعیت را داشته باشد و رشته‌های مهندسی از تب و تاب گذشته افتاده باشند و جای خود را به رشته‌های پزشکی داده باشند ولی هنوز قبولی در رشته‌های پرطرفدار ریاضی در دانشگاه‌های خوب کار آسانی نیست و نیاز به تلاش جدی دارد. نخبه‌های بسیاری پشت کنکور ریاضی هستند که با شما برای رشته‌های خوب دانشگاه تهران، شریف و امیرکبیر رقابت می کنند.

دانلود جدول برنامه ریزی درسی دوازدهم ریاضی استادبانک

شما برای درس خواندنتان چه برنامه ای دارید؟ آیا از برنامه ریزی آنلاین رایگان دوازدهم در استادبانک استفاده خواهید کرد؟ می توانید نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله در میان بگذارید.

چگونه با برنامه ریزی درس بخوانیم؟ ?‍?

با برنامه درس خواندن در ابتدا نیاز به رعایت اصول خاصی توسط دانش آموز دارد و در ادامه با کمک مشاور و جدول برنامه ریزی دقیق و کامل می توان در آن پیشرفت کرد. ?

جدول برنامه چیست و چگونه از آن میتوان استفاده کرد؟ ?

جدول برنامه ریزی جدولی است که با پیش بینی ساعات مطالعه شما و ثبت گزارشات مطالعه شما کمک می کند تا با برنامه درس بخوانید. استادبانک نمونه یک جدول برنامه ریزی کامل را به همراه توضیحات نحوه استفاده از آن به طور رایگان در اختیار شما قرار میدهد. ⏰

چطور می توان به جدول برنامه ریزی درسی استادبانک دسترسی پیدا کرد؟ ?

لینک دانلود رایگان جدول برنامه ریزی درسی استادبانک برای پایه درسی شما در مقاله موجود می باشد. ?

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
دانلود رایگان اپلیکیشن نمونه سوالات و گام به گام