بهترین برنامه ریزی درسی برای هفتم

13 19,882

پایه هفتم اولین سال ورود شما به مقطع متوسطه است. امسال با کتاب ها و دروس تازه مواجه می‌شوید. این دروس چیزهای خیلی جدیدی نیستند و اکثرا با آنها در سالهای قبل به طور محدودتر برخورد داشته اید. عربی و زبان دو درس جدیدند که با توجه به خواندن زبان عربی در قرآن و پیام‌های آسمان کم‌وبیش با آن آشنا هستید. انگلیسی را هم در مواجه با اینترنت و شبکه‌های اجتماعی کم و بیش دیده‌اید. خلاصه اینکه با درس‌های عجیب و غریبی روبه رو نخواهید بود. اما مهم است که به روش مطالعه آنها و برنامه ریزی درسی خود دقت داشته باشید. در این مطلب از مجله استادبانک به برنامه ریزی درسی هفتم و برنامه ریزی درسی هفتم آنلاین رایگان خواهیم پرداخت.

اموزش برنامه ريزي درسي هفتم

برنامه ای که استادبانک برای شما در پایه هفتم تدارک دیده است برمبنای دادن آزادی و اختیار به دانش آموز برای چیدن درس‌هایش به شکلی است که خودش راحتتر است و می‌داند با آن برنامه کارایی بهتری خواهد داشت. این برنامه نقش نظم دهنده و زمینه ساز را برای مطالعه های شما دارد. به این شکل که میتوانید بررسی کنید که در هر بازه ای از روز چه درسی را خوانده اید و یا باید بخوانید. همچنین به مشاور و پشتیبان درسی شما کمک میکند تا به طور کامل از وضعیت درسی شما آگاه شده و متناسب با آن شما را راهنمایی کند.

جدول برنامه ریزی درسی هفتگی هفتم

این برنامه ریزی درسی هفتم برای معدل 20 و یادگیری عمیق دروس است. قسمت اول جدول پیش بینی است. شما باید قبل از شروع هفته تمام برنامه های هفته آینده خود را –چه درسی و چه غیردرسی- مشخص کنید و به روی کاغذ بیاورید. اینکار به این صورت است که با توجه به نیازی که برای مطالعه به هردرس دارید زمانی را برایش اختصاص می دهید. همچنین برنامه های دیگر خود –مثل کلاس های مختلف یا مهمانی یا ورزش- را تعیین کرده و روی کاغذ میاورید.

سپس برای هرکدام از اینها زمانی مشخص از هفته و روز را درنظر میگیرید. برای مثال در زمان سه شنبه صبح روی جدول مینویسید ریاضی و این یعنی که باید در آن زمان ریاضی بخوانید و یا در جدول برای شنبه عصر مینویسید ورزش و باید در آن زمان به کلاس ورزشی تان بروید. به این شکل تمام کارهای هفته آینده تان مشخص میشود. سپس با روال برنامه ای که خودتان ریخته اید در طول هفته پیش می روید. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله آموزش برنامه ریزی مراجعه کنید.

قسمت های مختلف جدول برنامه ریزی

قسمت بعد جدول ساعت مطالعه است که در آن میزان مطالعه روزانه خود را از هر درس ثبت میکنید. این جدول برای آنست که بدانید واقعا چقدر دارید طبق برنامه پیش می روید و اگر نتیجه نگرفتید به چه علت بوده است. هم چنین این جدول انگیزه و حس رقابتی در شما ایجاد میکند که هرهفته و هرروز از قبل بهتر شوید و این خود بسیار به پیشرفت تحصیلی شما کمک میکند.

قسمت دیگر جدول نظر پشتیبان درسی تان است و جمع ساعات مطالعه. حتما هر هفته برنامه تان را پیش مشاور مدرسه یا کسی که در این زمینه آگاهی دارد و یا حتی پدرومادر و اعضای خانواده ببرید تا باهم آنرا بررسی کنید و با کشف ایرادهای احتمالی برنامه تان به بهتر شدن آن کمک شود. اگر هم در آن موفق باشید میتوانید روس تحسین والدین و مشاور ها و انرژی گرفتن از آن حساب کنید!

برنامه ریزی درسی روزانه هفتم

برنامه روزانه برای آنست که بتوانید بفهمید که زمانهایتان در طول یک روز صرف چه کارهایی میشود. اینکه سعی کنید نظم بهتری به کارهای روزمره تان بدهید و ساعات درس خواندنتان را شفاف کنید و افزایش دهید. البته این جدول بیشتر به هدف نظم دادن به همه کارهایی که می کنید طراحی شده تا بتوانید درس خواندن را جدی تر در برنامه روزانه تان بیاورید. به همین علت اگر شما نظم خوبی در مطالعه روزمره دارید خیلی نیازی به این جدول پیدا نخواهید کرد. اما مطمئن باشید که کار کردن با این جدول باعث میشود از این که بفهمید وقتتان را در طول روز صرف چه کارهایی میکنید شگفت زده تان خواهد کرد.

دانش آموز پایه هفتم هستید یا در سال آینده هفتمی میشوید؟ یا فرزندتان به زودی وارد این پایه تحصیلی خواهد شد؟ یا از معلمان این پایه هستید؟ استادبانک برای کمک به شما حاضر است. سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 نظرات
 1. M.S می گوید

  عالی بود خیلی ممنونم

 2. M.S می گوید

  عالی بود

 3. محمد می گوید

  سلام
  خیلی خیلی عالی بود و مطالب مفیدی بود من خیلی داخل اینترنت گشتم تا بهترین برنامه ریزی درسی را پیدا کنم و بنظر من این برنامه ریزی خیلی خوبیه
  ممنون