بهترین برنامه ریزی درسی برای هشتم

22 18,906

پایه هشتم سالی است که دانش آموزان کمی با مقطع متوسطه و چالش های خاص آن کنار آمده‌اند. اما دغدغه‌های دوران نوجوانی و حال خاص این دوران ممکن است بر برنامه‌ریزی درسی‌شان تاثیر داشته باشد. از این رو کمک به آنها و نظارت به درس‌هایشان به شکلی که آنها را اذیت هم نکند بسیار کمک کننده می‌تواند باشد. از این رو در این مطلب از مجله استادبانک به برنامه ریزی درسی هشتم و برنامه ریزی درسی هشتم آنلاین رایگان خواهیم پرداخت.

آموزش برنامه ريزی درسی هشتم: ایده آل نباشید!

هدف ما از برنامه ریزی درسی مخصوصا در پایه های متوسطه اول کمک به دانش آموز برای پیشرفت روزبه روز و هفته به هفته است. طبیعتا هیچکس توقع ندارد که دانش آموزی که تا الان بدون برنامه درس میخوانده یک شبه همه کارهایش خط کشی شده شوند و مطابق نظمی از قبل تعیین شده انجام شود.

برنامه ی پیشنهادی ما کمکی است به تمام دانش آموزان با هر سطحی و هر سبک مطالعه و هر سلیقه ای تا بتوانند با مقایسه خودشان با خودشان که مفید ترین شکل مقایسه است روز به روز خود را بالاتر بکشند و به موفقیت برسند. اگر دانش آموزی با نگاه ایده آلی برنامه ریزی را شروع کند و توقع داشته باشد در روز اولی که برنامه روزانه و هفتگی را شروع کرده کارهایش کاملا منظم و روی روال باشند قطعا بعد از چند روز دلسرد خواهد شد و برنامه ریزی را کنار می گذارد.

استمرار و سرسختی در برنامه ریزی و اراده بالا و انگیزه قوی عواملی هستند که کمک می کنند تا با چند هفته برنامه ریزی تغییرات کاملا مشهودی در شیوه درس خواندن و برنامه های تان حس کنید و به همین منوال هر روز از روز قبل بهتر باشید. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله آموزش برنامه ریزی مراجعه کنید.

برنامه ریزی درسی هفتگی هشتم

این برنامه ریزی درسی هشتم برای معدل 20 و یادگیری عمیق دروس طراحی شده و شامل سه قسمت است. جدول پیش بینی برای ان است که تمام برنامه های خود در طول هقته را همان ابتدای هقته به روی کاغذ بیاورید و مشخص کنید. این کار به شما کمک میکند که کمتر در شرایط غیرقابل پیش بینی قرار بگیرید و کمتر درگیر کارهای غیرضروری هم شوید.

قسمت بعد جدول ثبت ساعات مطالعه است که باید در ان هرساعت که در طی روز صرف مطالعه کرده اید بیاورید. این کار هم به نظم گرفتن مطالعه تان کمک میکند و همچنین وسیله ایست تا بدانید در طول هفته چه عملکردی داشته اید و در مشورت با مشاوران و خانواده سعی کنید هرهفته بهتر از قبل باشید.

قسمت آخر قسمت جمع ساعات مطالعه و نظر پشتیبان است که پس از پایان هفته توسط پشتیبان درسی تان که مشاور مدرسه یا اعضای خانواده یا کسی که به او اعتماد دارید میتواند باشد. این قسمت برای آنست که بدانید هفته گذشته عملکردتان در چه سطحی بوده و برای هقته بعد باید برچه نکاتی تمرکز کنید.

برنامه ریزی درسی روزانه هشتم

جدول برنامه ریزی روزانه پایه هشتم هم با هدف بهتر دیدن کارهایی که در طول روز انجام می دهید طراحی شده و از آن برای نظم گرفتن روزانه‌تان استفاده خواهید کرد. این جدول بر تک به تک ساعات روزانه‌تان و تمام کارهای روزمره تان تمرکز می‌کند تا بتوانید اشتباهات خود را در روتین روزانه‌تان پیدا کنید و آن‌ها را برطرف کنید. این جدول بسیار می‌تواند در بلند مدت برای شما مفید باشد. در ادامه می‌توانید این جدول را دانلود کنید.

دانش آموز پایه هشتم هستید یا در سال آینده هشتمی میشوید؟ یا فرزندتان به زودی وارد این پایه تحصیلی خواهد شد؟ یا از معلمان این پایه هستید؟ استادبانک برای کمک به شما حاضر است. سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 نظرات
  1. یه هشتمی می گوید

    من نمونه سوال برای امتحان نوبت دوم سال ۱۴۰۰ میخوام و اینکه میخوام معدلم تضمینی ۲۰ بشه چه چیزی پیشنهاد میکنید؟

    1. مهسا رحمانی می گوید