بازار کار تدریس خصوصی ریاضی چطور است؟

0 190

برخی معلمان خصوصی ریاضی قادرند درآمدهای بالایی از شغل خود داشته باشند، باتوجه به اینکه بازار کار تدریس خصوصی ریاضی مخصوصاً در ایام امتحانات و کنکور به اوج خود می‌رسد و فرصت مناسبی است تا معلم ریاضی خصوصی با بالابردن مهارت تدریس و به روز کردن دانش خود به درآمد خوبی دست پیدا کند.

بازار کار تدریس خصوصی ریاضی

تدریس ریاضی متقاضیان بسیاری دارد، هر ساله دانش‌آموزان زیادی با هدف بالا بردن معدل خود، کسب رتبه بهتر در کنکور را موفقیت در المپیادهای علمی به دنبال تقویت درس ریاضی خود، مهارت‌های تست زنی و یادگیری نکات کلیدی درس، در آموزشگاه‌های آزاد ثبت نام کرده یا معلم خصوصی میگیرند، معلمان نیز در این بازار کار به رقابت شدیدی برای جذب دانش‌آموز می‌پردازند.

تدریس ریاضی در آموزشگاه‌های آزاد

معلمانی که با آموزشگاه‌ها همکاری می‌کنند بسته به شهری که در آن تدریس می‌کنند، نوع آموزشگاه و میزان محبوبیت آن بین دانش‌آموزان و همینطور مهارت و سابقه کاری خود درآمدهای متنوعی دارند، تعرفه کلاس‌های آموزشگاهی ریاضی در شهرهای بزرگ از حدود 300 هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است و البته در برخی مناطق این مبلغ تا حد 50 هزار تومان یا حتی 15 هزار تومان است که حدود 40 تا 60 درصد این مبلغ به آموزشگاه تعلق می‌گیرد.

  • کارمزد تدریس در آموزشگاه‌ها حدود 40 تا 60 درصد مبلغ پرداختی دانش‌آموزان است.

تبلیغات انفرادی تدریس ریاضی

با توجه اینکه بازار کار تدریس خصوصی ریاضی در کشور ما شرایط مطلوبی دارد، برخی معلمان تمایل دارند به صورت مستقل تدریس خصوصی برگزار کنند، آن‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یا بصورت پخش تراکت‌هایی در مکان‌های آموزشی، تبلیغاتی را ارائه می‌کنند و به شناساندن خود و توانایی‌هایشان به دانش‌آموزان متقاضی کلاس خصوصی ریاضی می‌پردازند. این مدرسان خصوصی باید درصدی از درآمد خود را صرف هزینه‌های تبلیغاتی بکنند و مادامی که به دنبال جذب دانش‌آموز هستند این هزینه‌ها برایشان افزایش می‌یابد.

  • هزینه‌ای که یک معلم خصوصی برای تبلیغات می‌پردازد حدود 50 درصد مبلغ پرداختی شاگردانش است.

بازار کار تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

استادبانک، سایتی است که امکان انتخاب آنلاین معلم خصوصی چه به صورت تدریس حضوری در منزل و چه به صورت معلم ریاضی آنلاین را به دانش‌آموزان می‌دهد و با عملکرد عالی توانسته است نقش تعیین کننده‌ای در بازار کار تدریس خصوصی ریاضی به عهده بگیرد، استادبانک تا به حال توانسته بیش از 21000 دانش‌آموز و بیش از 150000 ساعت کلاس خصوصی داشته باشد، این سایت امکانی را در اختیار مدرسانی که به دنبال تدریس خصوصی هستند قرار می‌دهد تا به صورت رایگان  استخدام معلم خصوصی کنند و مشخصات و رزومه آن‌ها در معرض دید دانش‌آموزان قرار بگیرد.

با این روش معلمان از صرف هزینه‌ برای تبلیغات متنوع که ممکن است میزان زیادی از آن به دست مخاطب اصلی‌شان نرسذ، معاف می‌شوند و مستقیما به شاگردان خود دسترسی پیدا می‌کنند.

  • کارمزدی که استادبانک از کلاس‌های برگزار شده دریافت می‌کند حدود 15 تا 20 درصد می‌باشد.

کمپین جذب اساتید جدید در استادبانک

استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در ایران است که در بیش از 10 شهر کشور مثلِ تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و ... فعالیت دارد. با کلیک روی لینک زیر به صفحه ثبت نام اساتید وارد شوید

 ورود به صفحه ثبت نام اساتید استادبانک

درآمد تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

استادبانک معلمانش را براساس مواردی از جمله مدرک تحصیلی، سابقه کاری، دوره‎‌های گذرانده شده، توانایی‌های تدریس و… می‌‌سنجد و به آن‌ها امتیازاتی می‌دهد.این سیستم امتیاز بندی بر مبنای ستاره‌هایی است که به معلمان تعلق می‌گیرد.

استادان ستاره‌دار

کارشناسان استادبانک پس از بررسی معلمانی که در سایت جهت تدریس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند را مورد بررسی قرار می‌دهد و آن‌ها را در دسته‌بندی از یک تا پنج ستاره قرار می‌دهد، با گذشت زمان و بهبود مهارت‌های معلمان، جلب رضایت دانش‌آموز و والدین و افزایش تجربه کاری استادان به دسته‌بندی‌های بالاتر با ستاره بیشتر منتقل می‌شوند. سطحی با عنوان VIP هم وجود دارد که استادان خبره با رزومه درخشان پس از دریافت پنج ستاره به آن سطح می‌رسند و سطح درآمدشان روز به روز افزایش یابد و سقفی برای آن وجود ندارد.

تعرفه تدریس خصوصی ریاضی در تهران

ستاره‌هامیزان درآمد
1 ستاره55.000 تا 75.000
2 ستاره80.000 تا 100.000
3 ستاره105.000 تا 135.000
4 ستاره135.000 تا 160.000
5 ستاره160.000 تا 200.000
VIP200.000 تا 1.000.000

تعرفه تدریس خصوصی ریاضی در شهرستان‌ها

ستاره‌هامیزانِ درآمد
1 ستاره40.000 تا 65.000
2 ستاره65.000 تا 90.000
3 ستاره90.000 تا 110.000
4 ستاره110.000 تا 130.000
5 ستاره130.000 تا 160.000
VIP200.000 تا 1.000.000

چگونه در بازار کار تدریس خصوصی ریاضی موفق باشیم؟

ریاضی از جمله درس‌هایی است که بازار کار نسبتا خوبی را می‌توان برای آن در نظر گرفت، معلمان خصوصی ریاضی برای موفق شدن در این بازار کار داغ سعی می‌کنند از طرق مختلف به جذب بیشتر دانش‌آموزان و نگه‌داشتن آن‌ها بپردازند، معلمان خصوصی ریاضی سعی می‌کنند اطلاعات خود را به روز نگاه دارند و به تقویت توانایی دانش‌آموزان جهت بالا بردن نمره و موفقیت در آزون‌های کنکور و المپیاد بپردازند و نام این دانش‌آموزان موفق را به روزمه کاری خود بیفزایند.

معلمان خصوصی ریاضی می‌تواند در این بازار کار موفقیت‌های زیادی کسب کنند و درآمد بالایی نصیب خود کنند اما کسب این درآمد بالا مستلزم درپیش گرفتن روش‌هایی است که شاید در نگاه اول ساده بنظر نرسند.

در استادبانک اساتیدی در سطح VIP هستند که درآمدهای بالایی در حد چند میلیون به ازای هر جلسه دریافت می‌کنند، آن‌ها با رزومه کاری درخشان و تجربه کاری فوق‌العاده‌ای دارند، روز به روز به تعداد شاگردان موفق خود می‌افزایند و شاگردان از آن‌ها رضایت کامل دارند، استادبانک این امکان را در اختیار معلمان می‌گذارد تا رزومه‌ی خود را به دانش‌آموزان ارائه دهند. به عنوان مثال می‌توانید روزمه یکی از اساتید VIP تدریس خصوصی ریاضی را در لینک زیر ببینید.

استادبانک امکان تدریس خصوصی ریاضی در منزل را در شهرهایی همچون تهران، اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، کرج، کرمان و مشهد امکان پذیر کرده است، که این تعداد در حال افزایش می‌باشد، اما اساتید استادبانک می‌توانند در تمامی شهرها تدریس آنلاین ریاضی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به استخدام مدرس ریاضی سربزنید.

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.