چه خواسته هایی از معلم خصوصی خود داشته باشیم؟

0 68

اگر به اطراف خود نگاه کنید تبلیغات بسیار زیادی برای کلاس خصوصی در سطح اینترنت یا به صورت تراکت در محل زندگی خود می‌بینید؛ اما آیا همه این افراد معلم‌های خوبی هستند؟ اگر یکی از آن‌ها را انتخاب کنید نیاز شما برطرف خواهد شد؟ در این مقاله از مجله استادبانک به شما می‌گوییم تا از یک معلم خصوصی باید چه انتظاراتی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کلاس و معلم خصوصی میتوانید مقاله راهنمای کلاس خصوصی را بخوانید.

استادبانک یک وبسایت برای مشاهده و انتخاب بهترین معلم خصوصی‌های شهرتان است. در هر مقطعی که است هستید می‌توانید از خدمات این وبسایت استفاده کنید.

از معلم خصوصی خود چه انتظاراتی داشته باشیم؟

عموما معلم‌هایی که سابقه بالایی دارند کاملا حرفه‌ای هستند و نیاز شما را به طور کامل برطرف خواهند کرد؛ اما این قضیه صد در صد نیست. بر همین اساس در ادامه به شما می‌گوییم که باید چه انتظاراتی از معلم خصوصی خود داشته باشید:

1. ظاهر مرتب و زمان‌بندی دقیق

ساده‌ترین چیزی که شاید در همان اول به ذهنتان برسد این است که معلم خصوصی شما باید با ظاهری مرتب و آراسته در کلاس حاضر شود. تصور کنید درب را باز می‌کنید و یک شخص با لباس‌های چروک، با یک دمپایی و مو های ژولیده به شما سلام می‌کند! واکنش شما چیست؟ منطقی است که درب را ببندید!

حال تصور کنید که درب را باز می‌کنید و یک فرد مرتب با لباس‌های اتو کشیده و تمیز به شما سلام ‌می‌کند. تفاوت را متوجه شدید؟

بر همین اساس یک معلم خوب باید حتما ظاهر مرتبی داشته باشد. در مرحله دوم باید زمان‌بندی دقیقی داشته باشند؛ یعنی به وقت سر جلسه حاضر شود.

2. بررسی سطح دانش‌آموز

در برخورد اول طبیعتا معلم نمی‌داند که شما در چه سطحی هستید؛ بنابراین باید با یک روش سطح شمارا تعیین کنید، این امر می‌تواند توسط بررسی نمرات درسی شما، پرسیدن سوالات ساده و یا گرفتن یک آزمون ابتدایی باشد.

3. توجه به نیازهای شما

معلم خصوصی شما باید از نیازهایتان به طور دقیق اطلاع داشته باشد. این نیازها می‌تواند کسب رتبه خوب در کنکور، کسب نمره بالا در امتحانات پایانی یا هر چیز دیگری باشد. یک معلم خصوصی خوب باید این موارد را از شما بپرسد و تمام تلاشش را به کار گیرد تا شمارا به آن هدف نزدیک‌تر کنید.

البته توجه داشته باشید شما نیز باید تلاش خود را به کار بگیرید در غیر این صورت حتی اگر بهترین معلم خصوصی دنیا هم کنارتان باشد احتمال رسیدن به هدف بسیار کم است.

معلم باید سطح تحصیلی شمارا مشخص کند و بر اساس آن تدریس را شروع کند. معمولا معلم‌های حرفه‌ای قبل از حاضر شدن در جلسه این کار را انجام می‌دهند. با این حال تفاوتی نمی‌کند چه قبل از جلسه و چه در جلسه اول این کار باید حتما انجام شود.

تصور کنید شما جمع و تفریق را بلد نیستید و معلمتان از ضرب به شما آموزش دهد! بدیهی است که فقط وقت تلف می‌شود.

4. تدریس از روی جزوه

در بعضی از دروس مثل ریاضی برای تدریس یک مبحث راه حل ‌های مختلفی وجود دارد. بر همین اساس در این طور درس‌ها معلم خصوصی‌تان باید جزوه معلم اصلی شمارا بررسی کرده و بر اساس آن تدریس کند.

5. مسلط بودن به درس

معلم خصوصی

یک معلم خصوصی خوب باید به درس کاملا مسلط باشد. باید تمامی مسئله‌ها و مباحث را به بهترین شکل تدریس کند و در صورتی که شما متوجه نشدید با روشی دیگر آن را برای شما تفهیم کند.

بعضی مواقع ممکن است سوالی برای شما پیش بیاید که معلمتان آن را نداند. این اتفاق به ندرت پیش می‌آید اما اگر رخ دهد دلیل بر حرفه‌ای نبودن معلمتان نیست. اجاره دهید این مسئله را با یک مثال برای شما توضیح دهیم.

شما چند سال دارید؟ 12 سال؟ 15 یا 18 سال؟ تفاوتی ندارد، شما از زمان به دنیا آمدنتان از زبان فارسی استفاده می‌کنید، درست است؟ آیا شما معنی همه کلمه‌های زبان فارسی را می‌دانید؟ مطمئنا خیر.

شما چندین و چند سال است که به فارسی صحبت می‌کند و در این چند سال بسیاری از کلمات را شنیده‌اید اما هنوز هم هستند کلماتی که نمی‌دانید چه معنی می‌دهند. معلمتان نیز تقریبا شرایط شمارا دارد؛ بنابراین نباید از ایشان انتظار بی‌جا داشته باشیم.

6. رفع اشکال

معمولا در پایان هر جلسه معلم تمرین‌هایی را برای شما در نظر می‌گیرد. اگر در حین تمرین‌ها به مشکلی برخورد کردید معلمتان باید این مشکلات را در جلسه بعدی برای شما حل کند.

در این مقاله به طور کلی به این موضوع پرداختیم که شما باید از معلم خصوصی‌تان چه انتظاراتی داشته باشید. شما با خواندن این مقاله اولا متوجه می‌شوید که یک معلم خصوص باید برای شما چه کار هایی انجام دهد و دوما متوجه می‌شوید که چه مواردی در حیطه وظایف معلم خصوصی تا نیست.

شما چه تجربه‌ای از همکاری با معلم‌های خصوصی دارید؟ آیا تا به حال به مشکلی برخورد کرده‌اید؟

معلم باید بر اساس جزوه معلم اصلی پیش برود؟ 👨‍🏫

در صورتی که هدف شما کسب نمره خوب در امتحانات است،بله.

اگر یک مبحث را متوجه نشویم آیا معلم باید برای ما دوباره تدریس کند؟ 📓

در این صورت معلم باید مبحثی که شما متوجه نشدید را چند بار تدریس کند تا کامل آن را درک کنید

از کجا مطئمن شویم که معلم می تواند خواسته های ما را برآورده کند؟ 👩‍🏫

قبل از انتخاب معلم باید به سابقه یا مدرک ایشان توجه کنید. معمولا معلم های با سابقه و حرفه ای قابل اطمینان هستند.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.