راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک ۹۹

0 1,101

با توجه به اهمیت انتخاب رشته ریاضی 99 در ذهن تمامی شرکت کنندگان گروه ریاضی، تلاش کردیم تا مجموعه ای نکات شامل نحوه انتخاب مشاوره انتخاب رشته ریاضی، اهمیت لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز، زمان شروع انتخاب رشته ریاضی فیزیک، اهمیت بررسی دفترچه انتخاب رشته ریاضی 99 و نحوه کار با نرم افزار انتخاب رشته ریاضی را مورد بررسی قرار دهیم.

رشته ریاضی از آن دسته رشته‌ای هایی است که هر ساله متقاضیان بسیار زیادی دارد. بر همین اساس در این مقاله از وبلاگ استادبانک تصمیم گرفته‌ایم تا در مورد مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 اطلاعات کاملی به شما ارائه دهیم.

استادبانک وبسایتی است که توسط آن می‌توانید به بهترین معلمان خصوصی دسترسی داشته باشید و برای کسب رتبه خوب در کنکور یا دیگر امتحانات با آن‌ها همکاری کنید.

استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی و درخواست تدریس خصوصی در منزل یا آنلاین است و دانش آموزان بهترین معلم برای تدریس خصوصی فیزیک در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی 99

آنچه مطالعه خواهید کرد

دلایل زیادی برای انتخاب این رشته وجود دارد. به طور کلی انتخاب رشته ریاضی می‌تواند دو دلیلی اصلی داشته باشد:

اول آنکه شما به این رشته علاقه داشته باشید. ریاضی از آن درس‌هایی است که هرکسی به آن علاقه‌مند نیست و برای بعضی از افراد بیشتر از لذت سختی و مشقت دارد اما اگر شما به این رشته علاقه دارید بهتر است در انتخاب خود تردید نکنید.

دوم آنکه بازار کار این رشته بسیار خوب است. با تحصیل در این رشته در آینده می‌توانید جایگاه شغلی بسیار خوبی پیدا کنید و درآمد بالایی داشته باشید.

در ادامه نکات مهمی را به شما خواهیم گفت تا در انتخاب رشته کنکور 99 مشکلی نداشته باشید.

1. حباب رتبه تان را در نظر بگیرید

سنجش دو نوع سهمیه مناطق و ایثارگران را برای داوطلبان کنکور اعمال می کند و هنگامی که یک داوطلب از خانواده شاهد و ایثارگران باشد و همزمان از سهمیه مناطق نیز برخوردار باشد، در اعلام نتایج اولیه یعنی اعلام رتبه های کنکور هر دوی این سهمیه ها در رتبه او موثر خواهد بود.

اتفاق اصلی بعد از انتخاب رشته این داوطلب می افتد، سازمان سنجش برای هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور یکی از این سهمیه ها را برای او اعمال می کند و آن سهمیه ای است که بیشتر برای این داوطلب مفید است و با آزاد شدن یکی از این سهمیه ها جا برای دیگری باز می شود. یه همین تزتیب اگر این اتفاق برای جمعیت زیادی از داوطلبان بیفتد، هنگام اعلام نتایج نهایی با بسیاری از داوطلبان بر اساس رتبه های کمتری نسبت به رتبه ای که کسب کرده اند رفتار خواهد شد.

به بیان دیگر می توان در نظر گرفت که رتبه هایی که داوطلبان کسب می کنند بیشتر از رتبه واقعی شان است و در اصل به میزانی حباب دارد. با توجه به محاسباتی که انجام شده است میزان این حباب در سال 97 و 98 میانگین در حدود 13 تا 20 درصد بوده است.

2. عجله نکنید

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که نباید در انتخاب رشته‌ها عجله کنید. بسیاری از افراد در این کار زیادی عجله می‌کنند و به همین دلیل رشته‌هایی را انتخاب می‌کنند که هیچ آشنایی با آن‌ها ندارند.

پیشنهاد ما این است که در زمان بین کنکور و اعلام نتایج اولیه سری به دانشگاه‌های شهر خود بزنید و ضمن بررسی محیط دانشگاه با اساتید و دانشجوها تعامل کنید و نظر آن‌ها را بپرسید.

همچنین اگر در اطراف خود شخصی را می‌شناسید که از طریق رشته ریاضی وارد بازار کار شده است نیز با ایشان صحبت کنید. این راه بسیار جواب می‌دهد چراکه ما معمولا پس از انجام یک کار متوجه اشتباهات خود و فرصت‌های از دست رفته می‌شویم؛ بنابراین این افراد یکی از مهم‌ترین منابع برای کمک به شماست.

3. تمامی گزینه‌های رشته ریاضی را در فرم انتخاب پر کنید

یکی از اشتباهات شایع که اکثر داوطلبان انجام می‌دهند این است که تمامی گزینه‌های موجود در فرم انتخاب را پر نمی‌کنند. منشأ این اشتباه از اینجاست که بعضی از افراد تصور می‌کنند چون افراد دیگر با رتبه و شرایط مشابه در آن کد رشته و در همان دانشگاه قبول‌شده است پس آن‌ها نیز می‌توانند قبول شوند.

پس از اعلام نتایح نهایی در 15 شهریور مشاور عالی سازمان سنجش خبر داده بود حدود 46 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، دست به انتخاب رشته نزده اند! دلیلی که عمدتا داوطلبان را از انتخاب رشته باز می دارد اینست که انتظار بیشتری از رتبه خود داشته اند و می دانند که با رتبه ای که کسب کرده اند احتمال قبولی آن ها در رشته و دانشگاه موردنظرشان کم است.

این در حالی است که قبولی دانشگاه ها هر ساله با تعداد بسیاری شگفتی همراه است! کسانی که از قبولی دوستان خود در رشته ها و دانشگاه هایی که انتظارش نمیرفت تعجب میکنند.

4. دفترچه انتخاب رشته ریاضی 99 را با دقت مطالعه کنید

دفترچه‌ها هرسال توسط سازمان سنجش منتشر می‌شوند که ممکن است تغییراتی به دنبال داشته باشد؛ بنابراین باید دفترچه سال 99 را به خوبی مطالعه کنید، شاید دانشگاه جدیدی اقدام به پذیرش دانشجو کند، ظرفیت‌ها تغییر کرده باشد یا مسائل اینچنینی به وجود آمده باشد.

5. پس از اعلام نتایج اولیه سریع دست به کار شوید

بهتر است انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 را به روزهای آخر موکول نکنید و در روزهای آغازین این کار را به سرانجام برسانید. چراکه به دلیل ترافیک بسیار زیادی که بر روی وبسایت سازمان سنجش ایجاد می‌شود ممکن است سرویس‌دهی به مشکل برخورد کند. با احتساب این مشکل در همان روزهای اول رشته خود انتخاب کنید.

در قدم دوم لیست رشته‌های ریاضی با رتبه مورد نیاز برای هر دانشگاه را بررسی خواهیم کرد. البته لازم به ذکر است اطلاعاتی که در ادامه ذکرشده است مربوط به آخرین رتبه قبولی رشته‌های ریاضی است.

لیست رشته‌های ریاضی با رتبه موردنیاز در انتخاب رشته کنکور ریاضی 99

1. مهندسی کامپیوتر منطقه 3

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 1300 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 70 داشته باشید.

2. مهندسی کامپیوتر منطقه 2

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 1000 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 50 داشته باشید.

3. مهندسی کامپیوتر منطقه 1

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 5000 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 89 داشته باشید.

4. مهندسی صنایع منطقه 3

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 1600 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 25 داشته باشید.

5. مهندسی صنایع منطقه 2

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 1600 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 58 داشته باشید.

6. مهندسی صنایع منطقه 1

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 8300 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 440 داشته باشید.

7. مهندسی مکانیک منطقه 3

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 1300 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 120 داشته باشید.

8. مهندسی مکانیک منطقه 2

طبق بررسی اطلاعات آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی کامیپوتر شما باید حداقل رتبه 3800 کنکور را کسب نمایید. برای دانشگاه‌های برتر مثل دانشگاه تهران نیز باید رتبه زیر 120 داشته باشید.

به طور کلی رشته ریاضی بسیار خوب است اما به شرطی که به آن علاقه داشته باشید. متقاضیان زیادی هرساله برای کنکور ریاضی اقدام می‌کنند؛ بنابراین شما برای کسب رتبه خوب و قبولی در دانشگاه دلخواه باید به خوبی تلاش کنید و درس‌هایتان را خوب بخوانید. امیدواریم مقاله راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 به شما کمک کرده باشد.

6. چرا انتخاب رشته ریاضی 99 تصمیم مهمی در زندگی شماست؟

پس از برگزاری آزمون سراسری 99 ، انتخاب رشته ریاضی 99 فاز بعدی در مرحله ورود شما به دانشگاه می باشد. در برخی گروه های تحصیلی نظیر گروه ریاضی، 100 درصد از داوطلبان این رشته به دلیل مازاد ظرفیت دانشگاه ها پذیرفته می شوند. در واقع رقابت اصلی در گروه آزمایشی علوم تجربی است که در سالهای اخیر داوطلبان آن بیش از ظرفیت پذیرش رشته های این گروه میباشد.

انتخاب رشته ریاضی 99 از این جهت برای شما حائز اهمیت است که  قرار است 4 سال از زندگی و زمان خود را صرف آن رشته کنید. سالهایی که می توانند به فعالیت های دیگری اختصاص یابند. چه بسیار کسانی که با رتبه های بسیار خوب پس از چند ترم تحصیل در رشته ای ، به اشتباه خود در انتخاب رشته ریاضی پی برده و برای بار دوم اقدام به شرکت در آزمون رشته ریاضی کرده اند.

پیامد این کار یعنی پرداخت هزینه ای سنگین در زمانی که شما نیازمند تمرکز بر روی پیشرفت و تحصیل هستید. بنابراین اگر در زمان انتخاب رشته ریاضی 99 به درستی راهنمایی شوید، احتمال مواجه شما با این شرایط بسیار کمتر است.

انتخاب رشته ریاضی 98 - انتخاب رشته کنکور ریاضی - انتخاب رشته ریاضی فیزیک - دفترچه انتخاب رشته ریاضی 97 - آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی - لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز - نرم افزار انتخاب رشته ریاضی - مشاوره انتخاب رشته ریاضی 

1. توجه به علائق شخصی در انتخاب رشته ریاضی فیزیک

از بخت بد اکثر داوطلبان در زمان انتخاب رشته ریاضی فیزیک نسیت به علائق خود بی توجهی اند. این موضوع به دو شکل رخ می دهد. حالت اول اینکه داوطلب نسبت به علائق خود ناآگاه است و دوم اینکه فرد به دلیل امکان قبولی در یک رشته مثلا پرتقاضا در دانشگاه خوب، علاقه های خود را در نظر نمیگیرد. هر دوی این مثال ها در شکل گیری یک انتخاب رشته ریاضی بد میتواند داوطلب را به سمت یک انتخاب بد سوق بدهد.
در صورتی که فرد علائق خود را در  انتخاب رشته ریاضی فیزیک به روشنی نشناسد، مشاور او می تواند از طریق آزمون های تست روانشناسی، تیپ شخصیتی او را  تا حدود خوبی استخراج کند و با کمک آن رشته های مناسب را به او پیشنهاد دهد. همچنین در صورتی که فرد برای قبولی در یک دانشگاه یا رشته خاص بر علائق خود سرپوش گذارد، راهنمای انتخاب رشته ریاضی می تواند به او در این زمینه کمک کند و او را نسبت به اهمیت این موضوع آگاه کند.
بنابراین در فرایند انتخاب رشته ریاضی علاقه ی فردی شما به یه حوزه و رشته از بالاترین سطح اهمیت و اولویت برخوردار میباشد.

2. در انتخاب خود اصرار و پافشاری دیگران را فراموش کنید

در انتخاب رشته ریاضی شماری از داوطبان به صورت کاملا احساسی و تحت تاثیر فشارهای سایرین اقدام به راهنمای انتخاب رشته ریاضی  از طریق افراد ناصحیح می نمایند.

اگر یک راهنمای انتخاب رشته ریاضی فیزیک معتقد است که بازار کار این رشته مهندسی خیلی خوب است یا اینکه فلان شغل جذابیت های زیادی دارد. فراموش نکنید که علاقه شما با دیگر افراد متفاوت است. اگر چیزی مورد علاقه شما نباشد، حتی اگر بازار کار مناسبی داشته باشد، به سختی می توانید در آن از نظر مالی موفق باشید و در نتیجه بازار کار آن هم برای شما به خاطر ویژگی های فردی تان نمی تواند تاثیری بر رضایت شغلی و تحصیلی شما داشته باشد.

3. در انتخاب رشته ریاضی فیزیک از شک و تردید دوری کنید

میتوان داوطلبان ریاضی فیزیک را پس از کنکور ریاضی به چند دسته تقسیم کرد.

دسته اول داوطلبانی اند که از نتیجه آزمون خود ناراضی هستند. این گروه پس از کنکور و چند روز استراحت کردن، بایستی به فکر انتخاب رشته کنکور ریاضی باشند. با توجه به اهمیت این انتخاب در مسیر شغلی، مالی و حتی خانوادگی این افراد، بایستی از فرصت بعد از آزمون کنکور ریاضی فیزیک تا زمان اعلام نتایج در اواسط مرداد ، اطلاعات خود را درباره رشته های مختلف و علاقه مندی های مربوط به خود تکمیل نمایند.
دومین گروه داوطلبان هستند که نسبت به نتیجه آزمون خود تردید دارند این دسته نیز درست مثل دسته اول بایستی اصل را بر قبولی در آزمون بگذارند و نسبت به جمع آوری اطلاعات پس از کنکور اقدام نمایند.
دسته سوم  هم کسانی هستند که به هیچ وجه از کنکور راضی نبوده و تصمیم دارند در سال آینده برای بار دوم در آزمون شرکت کنند. این دسته می توانند تا زمان اعلام نتیجه اولیه صبر کرده و در آن زمان در خصوص انتخاب رشته کنکور و ورود یا عدم ورود به دانشگاه تصمیم گیری کنند.
دلیل توصیه ما در خصوص شروع انتخاب رشته و تحقیق برای دو دسته اول داوطلبان بلافاصله بعد از آزمون از این جهت است که، اگر انتخاب رشته ریاضی 99 را صرفا به چند روز بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور موکول کنید، این احتمال وجود دارد که نظر دیگران بدون در نظر گرفتن علائق و ویژگی های شخصیتی که دارید، در انتخاب رشته شما اثر گذار باشد.

انتخاب رشته ریاضی 98 - انتخاب رشته کنکور ریاضی - انتخاب رشته ریاضی فیزیک - دفترچه انتخاب رشته ریاضی 97 - آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی - لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز - نرم افزار انتخاب رشته ریاضی - مشاوره انتخاب رشته ریاضی 4. انتخاب رشته کنکور ریاضی صبر و حوصله میخواهد

شماری از کنکوری ها به خاطر عجله ای که در تکمیل فرم انتخاب رشته دارند، دقت و  صبر لازم را به خرج نداده و ممکن است رشته هایی را در لیست قرار دهند که اطلاعات دقیق و شفافی نسبت به آن ندارند. توصیه ما این است که با شروع فرایند انتخاب رشته کنکور ریاضی پس از کنکور، استفاده درستی از زمان بین کنکور و اعلام نتایج اولیه داشته باشید. برای مثال میتوانید به دانشگاه های مطرح شهر خود سری بزنید و با اساتید و دانشجوها و فارغ التحصیلان آن دانشگاه در رشته های مختلف بحث کنید.
یا اگر در اطراف خود افراد تحصیل کرده ای در رشته های مختلف ریاضی می شناسید که این روزها در بازار کار هستند، می توانید با آنها در خصوص رشته مورد علاقه خود صحبت کنید. این دسته به دلیل اینکه با واقعیات بازار کار در آن رشته خاص آشنایی خوبی دارند، می توانند کمک شایان توجهی در انتخاب شما داشته باشند.

منبع خوب بعدی برای آشنایی با رشته ها پیش از انتخاب رشته کنکور ریاضی، مطالعه و بررسی مصاحبه های انجام شده توسط سایت استادبانک با دانشگاهیان برتر در رشته های مطزح می باشد. ما در این مصاحبه ها به اصلی ترین سوالاتی که شما در زمان انتخاب رشته کنکور 99 بایستی به آن توجه کنید پرداخته ایم. مطالعه این مصاحبه ها در روشن شدن ذهنیت شما در خصوص رشته های ریاضی فیزیک کمک بسیاری می کند.

5. توجه به استعدادهای فردی در راهنمای انتخاب رشته ریاضی 99

 خطای بعدی در راهنمای انتخاب رشته ریاضی این است که گاهی داوطلب تحت تاثیر نام یک رشته معروف قرار می گیرد و نسبت بین استعدادها و ویژگی های شخصیتی خود با آن رشته را جدی نمیگیرد. بسیار رایج است که حتی افرادی با رتبه های بسیار خوب صرفا به این دلیل که سایر رتبه برتری ها به سراغ یک رشته خاص رفته اند، آن رشته را انتخاب خود قرار میدهند و در نهایت و پس از چند ترم تحصیل در آن دچار دلزدگی می شوند و هیچگاه به موفقیت در آن رشته دست پیدا نمیکنند.

در کنار علایق اولویت اول راهنمای انتخاب رشته ریاضی بایستی توجه به استعداد شما در یک رشته خاص باشد . نه اینکه عده زیادی در حال حاضر آن رشته را انتخاب کرده اند.
همانطور که گفتیم، اولویت اول انتخاب رشته با بررسی علاقه مندی و استعداد شماست. موفقیت شما در هر رشته دانشگاهی به این دو موضوع وابسته است. شک نکیند که در همه حوزه ها نیاز به افراد ماهر وجود دارد. پس کافی ست به سراغ آن کاری بروید که اولا در آن استعداد دارید و ثانیا به آن علاقه مند شده اید.

انتخاب رشته ریاضی 98 - انتخاب رشته کنکور ریاضی - انتخاب رشته ریاضی فیزیک - دفترچه انتخاب رشته ریاضی 97 - آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی - لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز - نرم افزار انتخاب رشته ریاضی - مشاوره انتخاب رشته ریاضی 6. هر 150 گزینه انتخاب رشته ریاضی را در فرم انتخاب رشته پر کنید

برخی از افراد در هنگام انتخاب رشته به این نکته اهمیتی نمیدهند که بهتر است تمام گزینه های انتخاب رشته را در فرم انتخاب رشته ریاضی سایت سنجش پر کنند. این خطا از اینجا ناشی میگردد که شنیده اند مثلا فردی با رتبه و شرایطی مشابه در آن کدرشته در همان دانشگاه قبول شده است. این را یک خطر و ریسک بزرگ در نظر بگیرید چون امکان دارد به دلیل تغییرات در شرایط دفترچه انتخاب رشته ریاضی سال قبل، فرد در هیچ رشته ای قبول نشده باشد. بنابراین سعی کنید هر 150 کدرشته ریاضی را در فرم پر کنید.

پس اینکه در سال گذشته یک داوطلب با شرایط یکسان با شما در کدام کدرشته ریاضی فیزیک قبول شده، نمی تواند معیار درستی برای قبولی شما در امسال باشد. همانطور که میدانیم هر سال سهمیه ها و شرایط رشته ها تغییر می کند و قوانین سازمان سنجش ممکن است علی رقم میل شما تغییر کند. بنابراین حتی اگر مطمئن هستید انتخاب 50 ام خود را قبول می شوید، توصیه ما این است که تمام انتخاب های  فرم انتخاب رشته ریاضی فیزیک خود را تکمیل کنید.

7. دفترچه انتخاب رشته ریاضی 99 را با دقت مطالعه کنید

دفترچه انتخاب رشته ریاضی 99 هر سال دستخوش تغییراتی میگردد. مثلا ممکن است ظرفیت یک رشته مثل مهندسی مکانیک در سال جدید بین خانم ها و آقایان متفاوت شده باشد و یا دانشگاهی جدید در رشته ای جدید اقدام به پذیرش دانشجو کند. مرور دقیق دفترچه انتخاب رشته ریاضی 99 باعث میشود شما با اطمینان خاطر اقدام به انتخاب رشته ریاضی نمایید.

8. لیستی از رشته های انتخابی خود را روی برگه ای بنویسید

برای کاهش خطا در انتخاب رشته و همچنین سرعت بالاتر در ورود اطلاعات به فرم سازمان سنجش بهتر است تا لیستی را که در نهایت با راهنمای خود تعیین کرده اید بر روی یک برگه به صورت منظم بنویسید و آماده داشته باشید.

انتخاب رشته ریاضی 98 - انتخاب رشته کنکور ریاضی - انتخاب رشته ریاضی فیزیک - دفترچه انتخاب رشته ریاضی 97 - آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی - لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز - نرم افزار انتخاب رشته ریاضی - مشاوره انتخاب رشته ریاضی 9. پس از اعلام نتایج کنکور ریاضی دست به کار شوید

توصیه ما این بود که در چند روز ابتدایی پس از اعلام نتایج کنکور ریاضی پس از کمی استراحت اقدام به جمع آوری اطلاعات و راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی نموده و فرایند انتخاب رشته ریاضی 99 را شروع کنید.

توصیه ما این است که انتخاب رشته را به روز آخر مهلت آن موکول نکنید. زیرا به دلیل ازدحام برای انتخاب رشته ریاضی در روز آخر، ممکن است مشکلی در خدمات دهی سایت سازمان سنجش ایجاد شود و در فرایند انتخاب رشته شما، دستخوش اتفاق بدی شود.

10. به شهری که برای تحصیل انتخاب میکنید دقت کنید

تحصیل در شهرهای دیگری غیر از شهر محل زندگی شما مشکلات خاصی را با خود به همراه خواهد داشت. در این خصوص حتما لازم است با دیگران و خصوصا خانواده و مشاورین مشورت کنید. هزینه های مالی رفت و آمد بین شهر شما تا شهر محل تحصیل، اقامت در خوابگاه ها یا پیدا کردن محلی برای اسکان، اختلاف فرهنگی بین استان ها، جدا شدن از محیط خانواده و امکاناتی که قبلا در خانواده فراهم بوده است و همچنین مسائل مربوط به تنهایی زندگی کردن و سایر موارد، از جمله چیزهایی است که باید در هنگام انتخاب رشته ریاضی درنظر بگیرید.

این مسئله به خصوص وقتی رشته شما روزانه است از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا در صورتی که در آن کدرشته و شهر قبول شوید و تصمیم بگیرید ثبت نام نکنید، سال بعد از شرکت در کنکور سراسری ریاضی و  انتخاب رشته ریاضی فیزیک محروم می شوید.
پس فراموش نکنید با بررسی دقیق مشکلات تحصیل در یک شهر نسبت به دیگر شهرها و سنجش شرایط خود، اقدام به انتخاب کدرشته منطقی و مطمئن نمایید.

انتخاب رشته ریاضی 98 - انتخاب رشته کنکور ریاضی - انتخاب رشته ریاضی فیزیک - دفترچه انتخاب رشته ریاضی 97 - آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی - لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز - نرم افزار انتخاب رشته ریاضی - مشاوره انتخاب رشته ریاضی 11. دقت در استفاده از انواع نرم افزار انتخاب رشته ریاضی

تمامی مطالب این پست تاکیدی بر این بود که در صورت شناخت کافی از علایق و استعدادهای خود و با راهنمایی از یک مشاور میتوانید تجربه انتخاب رشته خوبی داشته باشید. این موضوع باعث میشود با احتمال بسیار زیاد و با قوت قلب کافی اقدام به انتخاب رشته ریاضی نمایید. در این بین استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ریاضی هرچند که مفید میباشد اما نبایستی باعث شود انتخاب رشته ریاضی فیزیک شما مبتنی بر اولویت های پیشنهادی آن نرم افزار باشد.

همچنین بایستی دقت کنید که پیشنهادی رشته این نرم افزارها بدون تحلیل آنها توسط مشاورین باتجربه میتواند موجب برداشتی غلط و تصمیم گیری به دور از واقعیت در انتخاب شما گردد.

ترکیبی از تمام ابزارها و روش ها (مثل سامانه پیامکی دریافت پاسخنامه کنکور ریاضی استادبانک)  به کمک یک راهنمای کنکور خوب، بدون تردید  درست آن چیزی است که موجب میشود پس از سالها همچنان از رشته دانشگاهی و تصمیم خود در تابستان 99 به رضایت یاد کنید.

12. لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز را مرور کنید

مرور لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز بدون شک کمک میکند تا شما اطلاع حدودی از ظرفیت رتبه خود در انتخاب رشته کنکور ریاضی داشته باشید. ما در مرکز راهنمای استادبانک لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز را جهت یاری به شما در امر راهنمایی کنکور ریاضی 99 تهیه کرده ایم.

13. آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی را بررسی کنید

معمولا بررسی آخرین رتبه قبولی رشته ریاضی باعث میشود شما دید حدودی نسبت به مرز قبولی یک رشته در دانشگاه های مختلف را داشته باشید. پس بد نیست که بدون در نظر گرفتن رتبه خود در انتخاب رشته ریاضی 99 اقدام به بررسی این لیست نمایید.

مرکز رشد دانشگاه شریف میزبان انتخاب رشته کنکور 99

مجموعه استادبانک مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف مجموعه از حرفه ای ترین مشاوران انتخاب رشته کنکور سراسری را برای راهنمایی شمادر رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان گرد هم آورده است.

برای دریافت اطلاعات دقیق از نحوه انتخاب رشته در مرکز رشد دانشگاه شریف با شماره تلفن زیر تماس بگیرید و درخواست خود را عنوان کنید.

021-54435-000

چگونه در رابطه با رشته‌های مختلف اطلاعات جمع‌آوری کنیم؟ 🧐

بهترین منبعی که می‌توانید استفاده کنید افرادی هستند که در رشته ریاضی تحصیل‌کرده و اکنون در بازار کار هستند و همینطور مشاورین انتخاب رشته باتجربه و مجرب. 👨‍🏫

فردی با شرایط مشابه من در همان کد رشته و در همان دانشگاه قبول‌شده است،من هم می‌توانم؟ 🏫

هرساله ممکن است قوانین سازمان سنجش تغییر کند.بنابراین این دلیل مناسبی نیست. بهتر است هر 150 گزینه موجود را در فرم انتخاب رشته پرکنید و از یک مشاور کمک بگیرید. 📜

چطور مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 دریافت کنم؟ 👨‍🎓

با مرکز مشاوره استادبانک با شماره 000-54435-021 تماس بگیرید و مشاوره انتخاب رشته ریاضی 99 دریافت کنید. 🎯

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.