انتخاب رشته آزاد ۹۸ :: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸

انتخاب رشته آزاد 98 – راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

فهرست موضوعات این مقاله

انتخاب رشته آزاد 98 : به مرکز انتخاب رشته کنکور آزاد 98 استادبانک، در مرکز رشد دانشگاه شریف خوش آمدید. ما با توجه به علایق و استعداد داوطلبین  انتخاب رشته کنکور آزاد و همچنین با استفاده  از گروه مشاوره ای باتجربه انتخاب رشته ازاد با سال ها تجربه در این مورد به داوطلبین عزیز کمک مینماید.

در این مطلب به مواردی چون بررسی انتخاب رشته ازاد، مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد، سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مشاهده نتایج دانشگاه آزاد، اعلام نتایج دانشگاه آزاد، دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 و  انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد میپردازیم.

 

> آغاز انتخاب رشته کنکور در مرکز رشد شریف

 

چرا انتخاب رشته آزاد 98 گام بزرگی در زندگی شماست؟

بعد از کنکور، انتخاب رشته دانشگاه آزاد قدم بعدی در مرحله ورود شما به دانشگاه می باشد. در بعضی رشته ها مانند ریاضی، اکثر داوطلبان آن رشته تنها به دلیل ظرفیت بیش از اندازه ای  دانشگاه ها دارند پذیرفته می شوند.

انتخاب رشته کنکور آزاد از این جهت برای داوطلبین با مهم خواهد بود که  قرار است  سال هایی از زندگی و  جوانی خود را صرف تحصیل آن رشته کنید. سالهایی که به سادگی میتوان صرف کاری با ارزش تر و مفید تر کرد. خیلی ازافراد هرچند با رتبه های بسیار عالی، اما  پس از چندین ترم تحصیل ، به اشتباه خود در انتخاب رشته  و برای بار دوم تصمیم به شرکت در کنکور را گرفته اند.

پیامد اینکار متحمل شدن هزینه ای بسیار سنگین است ان هم در زمانی که فرد نیازمند تحصیل است. پس میتوان به این نتیجه رسید که اگر در زمان انتخاب رشته ازاد اگر درست راهنمایی شوید، احتمال روبه رویی با چنین شرایطی بسیار کم است.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

 

* انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مرکز رشد دانشگاه شریف

مرکز مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد «استادبانک» در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف در مطالب پیش رو به مرور چندین مبحث اساسی درباره انتخاب رشته ازاد میپردازد.همچنین میتوانید با استفاده از مرکز مشاوره ی  حرفه ای مرکز رشد دانشگاه شریف، از مشاوره ای دقیق درجهت انتخاب رشته دانشگاه ازاد به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

 

1. توجه داشتن به علائق در انتخاب رشته آزاد 98

متاسفانه اکثر داوطلبین کنکور یا کسانی که به دنبال انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند، اصلا به علایق خود اهمیت نمیدهند.
این موضوع را میتوان از دو جهت مورد  بررسی قرار داد. حالت 1 اینکه داوطلب نسبت به علائق خودبی توجه است و دوم اینکه فرد فقط بخاطر قبول شدن در رشته ای پرتقاضا یا معروف در دانشگاهی خوب، علاقه های خود را در نظر نمیگیرد.در هر دو مثال مطرح شده، احتمال کشیده شدن داوطلب به انتخاب رشته ی نادرست زیاد است.
همچنین در صورتی که فرد علائقش را در انتخاب رشته کنکور آزاد 98 به روشنی نشناسد، مشاور می تواند از طریق  آزمون شخصیت شناسی MBTI مدل شخصیتی، او را  متوجه شود و با کمک آن به معرفی رشته های مناسب او را پیشنهاد بدهد. همچنین در صورتی که داوطلب برای قبولی در یک دانشگاه یا رشته ای خاصاز علاقه ی خود دست بردارد، مشاورانتخاب رشته کنکور آزاد در این زمینه میتواند به او کمک بسزایی نماید و داوطلب را اگاه کند
به مین روی انتخاب و استعداد و توانایی شما در در راس تمامی کارها قرار دارند.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

2. در انتخابهای خود اصرار و اولویت های دیگران را فراموش کنید

در انتخاب رشته ازاد خیلی از افراد به صورت تعصبی داوطلبین را به سمت رشته ای سوق میدهند که شاید استعداد داوطلب در آن نباشد.

اگر  کسی که  برای مشاوره انتخاب رشته ازاد به نزدش میروید  رشته ای را پیشنهاد میکند، هیچوقت علاقه و استعداد خود  را برصرف حرف مشاور نادیده نگیرید.  اگر ابه این رشته علاقه ای ندارید، حتی اگر بازار کارش هم خوب باشد ، به سختی میتوانید که درآمد خوبی کسب کنید و به همین خاطر بازار کار آن رشته دانشگاهی هم برای شما به خاطر ویژگی های فردیتان می تواند تاثیری بر رضایت شغلی و تحصیلی فردیتان داشته باشد.

 

3. در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از شک دوری کنید

در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان کنکور را  به چند دسته تقسیم میشوند.

دسته ی اول از آزموتشان رضایتی ندارند. این گروه پس از کنکور و چند روز استراحت داشتن، بایستی به فکر انتخاب رشته کنکور آزاد باشند. همچنین با توجه به اهمیت این انتخاب در مسیر شغلی، تحصیلی و حتی خانوادگی این افراد، بایستی از فرصت بعد از آزمون  تا زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد، اطلاعات خود را درباره رشته های مختلف و علاقه هایش کامل نماید.
دومین گروه داوطلبان افرادی هستند که برای نتیجه ی آزمونشان شک دارند و این دسته نیز درست مثل گروه اول  باید اصل را بر قبولی در آزمون بگذارند  و نسبت به جمع آوری اطلاعات پس از کنکور اقدام نمایند.
دسته سوم کسانی اند که اصلا از نتیجه ی ازمونشان راضی نیستند وتصمیمشانشرکت  مجدد درکنکور سال بعداست. این دسته از داوطلبین میتوانند تا زمان اعلام نتیجه اولیه صبر کرده و در آن زمان در خصوص انتخاب رشته ازاد و ورود یا عدم ورود به دانشگاه های ازاد  تصمیم گیری کنند.
دلیل توصیه ما در خصوص شروع انتخاب رشته و تحقیق برای دو دسته اول از داوطلبان بلافاصله بعد از آزمون به این دلیل است که  اگر انتخاب رشته آزاد 98 را صرفا به چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور موکول کنید، این احتمال وجود دارد که بدون در نظر گرفتن صحبت های دیگران به سراغ انتخاب علاقه و استعدادتان بروید.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

4. انتخاب رشته دانشگاه آزاد صبر و زمان میخواهد

شماری از کنکوری ها به خاطر عجله ای که در تکمیل فرم های انتخاب رشته دارند، دقت  لازم نمیکنند  و ممکن است رشته های آسانی را در لیست قرار دهند که اطلاعات دقیقی را نسبت به آن  ندارند. توصیه ما  در این مواقع این است که با شروع فرایند انتخاب رشته آزاد 98 پس از کنکور، استفاده درستی از زمانی که بین ازمون  و اعلام نتایج دانشگاه آزاد داشته باشند. برای مثال میتوانید به دانشگاه های آزاد  مطرح شهر خود سری بزنید و با اساتید و دانشجوها و فارغ التحصیل های رشته های مختلف  آن دانشگاه مشورتی داشته باشید.
یا اگر در اطرافتان افرادی تحصیل کرده در دانشگاه های آزاد می شناسید که در بازار کار فعالند، می توانید با آنها در خصوص رشته مورد علاقه خود با انها مشورت نمایید. این قشر به دلیل اینکه با واقعیات بازار کار آشنایی مقبولی  دارند، میتوانند تاثیر بسزایی در انتخابرشته مورد نظر شما داشته باشند .

منبع بعدی برای آشنایی بهتر با رشته ها پیش انتخاب رشته ازاد، مطالعه و بررسی مصاحبه های انجام شده در سایت استادبانک با دانشگاهیان و اساتید برتر در رشته های مختلف می باشد. ما در این مصاحبه ها به اصلی ترین سوالات و دغدغه هایی که شما در زمان انتخاب رشته آزاد 98  که لازم است مورد توجه قرار گیرد، پرداخته ایم. مطالعه این مصاحبه ها در اشنایی شما در خصوص رشته های ارائه شده در دانشگاه ازاد سیار کمک کننده است .

 

5. توجه به استعدادها در مشاوره انتخاب رشته ازاد

 اشتباه دیگر در مشاوره انتخاب رشته ازاد این است که گاهی داوطلبین تحت تاثیر نام رشته ای معروف قرار گرفته و نسبت به  استعدادهایش و ویژگی های شخصیتیش بی تفاوت میشود در مسیر اشتباهی قرار میگیرد.یکی از رایج ترین خطاها این است که حتی داوطلبینی با رتبه های عالی صرفا به این دلیل که دیگر رتبه برتری ها به سراغ یک رشته بخصوص رفته اند، آن را در راس  انتخاب خود قرار داده  و متاسفانه  پس از چند ترم تحصیل در رشته انتخابیشان  دچار دلزدگی می شوند و هیچوقت به موفقیت در آن رشته نمیرسند.

در کنار علاقه باید اولویت داوطلب در انتخاب رشته کنکور آزاداستعداد و توانییش در ان رشته هم باشد و هیچ توجهی به پرتقاضا بودن یک رشته نداشته باشد.

پس همانطور که پیشتر گفتیم، اولویت اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد با بررسی علاقه مندی و استعداد شما صورت میگیرد. موفقیت شما در هر رشته دانشگاهی  دو مورد وابسته است. شک نداشته باشید که در همهگرایش ها و حوزه ها به افراد متحصص نیاز مبرم است. پس کافی ست به سراغ آن کاری رفته که اولا در آن استعداد دارید و به آن علاقه مند شده اید.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

6. همه ی حق انتخاب هایتان را در فرم  انتخاب رشته ازاد پر کنید

بعضی از  داوطلبین فراموش میکنند که  باید تمامی انتخابهای فرم در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد را  تا زمانی که مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 است، پر کنند.
یکی از مشکلات این است که بر طبق تجربیات سال های قبل که اگر کسی بارشته ی مشابه دردانشگاهی قبول شده است، برهمان اساس انتخاب میکنند.   اما این مورد بسیار اشتباه است زیرا ممکن است شرایط وظرفیت ها نسبت به سالهای گدشته تغییر کرده باشد . بنابراین نیاز است که تمامی حق های موجود در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را پرنمایند.

پس به این جمع بندی رسیدیم  که در سال پیش  اگر  داوطلبی با شرایط یکسان با شما در هر یک از کدرشته ها قبول شده، نمی تواند معیار درستی برای قبولی شما در سال بعد باشد. همانطور که خوانیدم هر سال سهمیه ها و شرایط رشته ها متغیر است و قوانین سنجش ممکن است برخلاف انتظار هر کسی تغییر کند. بنابراین حتی اگر مطمئن اید انتخاب 50 ام خود را قبول خواهید شد، توصیه استادبانک این است که تمام انتخاب های  موجود در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را کامل کنید.

 

7. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98  را با دقت مطالعه کنید

 دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 هر سال تغییرات زیادی میکند. مثلا ممکن است ظرفیت رشته ای مانند حقوق در سال جدید بین خانم ها و آقایان فرق کرده و یا دانشگاهی جدید در رشته ای جدید اقدام به پذیرش کرده باشد. مرور دقیق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 باعث میشود شما با اطمینان بیشتری اقدام به انتخاب رشته  نمایید.

 

8. لیست انتخاب رشته ازاد را روی برگه بنویسید

برایبرای به حداقل رساندن خطاهای احتمالی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد و همچنین افزایش دقت در ورود اطلاعات نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد بهتر است تا لیستی را که در نهایت با مشاور انتخاب رشته کنکور آزاد
تعیین کرده اید  بر روی برگه ای کاملا دقیق بنویسید وبرای وارد کردن اطلاعات امادگی لازم را داشته باشید.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

9.  پس از اعلام نتایج دانشگاه آزاد دست به کار شوید

ما به شما توصیه میکنیم که در چند روز ابتدایی از مشاهده نتایج دانشگاه آزاد پس از کمی استراحت اقدام به جمع آوری مطالب درباره رشته ها و مشاوره انتخاب رشته کنکور آزاد نموده و فرایند انتخاب رشته آزاد 98 را شروع کنید.

توصیه ما این است که انتخاب رشته کنکور آزاد را برای روز آخر مهلت نگذارید. زیرا به دلیل ازدحام برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در روز های  آخر،احتمال بروز مشکلی در خدمات دهی سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ایجاد شده  و در فرایند انتخاب رشته شما، اتفاق خوبی پیش نیاید.

 

10. به شهری که برای تحصیل دانشگاهی انتخاب میکنید دقت داشته باشید

تحصیل در دیگر شهر ها بجز در  محل زندگیتان مشکلات خاصی را با خود به همراه میاورد. پس لازم است با افراد دیگری  ؛ مخصوصا با خانواده و مشاورهایتان به مشورت بپردازید. هزینه های رفت و آمد به محل تحصیلتان، اقامت در خوابگاه ها یا پیدا کردن جایی برایاسکان گرفتن، اختلاف فرهنگی بین استان های مختلف، جدا شدن از محیط خانواده  و نبودن انکانات رفاهی به کیفیت خانه ی اصلی، و همچنین تنهایی زندگی کردن و سایر موارد، از نکاتی است که باید در هنگام انتخاب رشته آزاد 98 درنظر بگیرید.

پس فراموش نکنید که با بررسی کامل واقعیت های تحصیل در شهری در مقایسه با دیگر شهرها و سنجیدن شرایط خود، اقدام به انتخاب کدرشته منطقی و مطمئنی نمایید.

انتخاب رشته آزاد - انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 - زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد - نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد - سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد - مشاهده نتایج دانشگاه آزاد

 

11. احتیاط  در استفاده از انواع نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد ( انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد )

تاکید ما در این مطلب از این بابت بود که در صورت شناخت کافی از علایق و استعدادهایتان و با راهنمایی یک مشاور  میتوانید انتخاب رشته ی خوبی را انجام دهید. این مساله  باعث میشود با احتمال بسیار زیاد و با اعتماد به نفس مکفی بهانتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایید. در این حین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد ( انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد ) هرچند که سودمند است اما نباید باعث شود انتخاب رشته شما صرفا بر اساس اولویت های پیشنهادی آن نرم افزار ها باشد.

همچنین بایستی دقت لازم را داشته باشید که پیشنهادهای رشته این نرم افزارها بدون تحلیل مشاورین حرفه ای  موجب سو برداشت و تصمیم گیری بلند پروازانه  در انتخابتان شود.

در نهایت ترکیبی از تمام ابزارها و روش ها به مشاور کنکور خوب، باعث مبشود تاسال های بعد از انتخابتان در انتخاب رشته تابستان 98 همیشه راضی باشید.

 

12. لیست رشته های دانشگاه ازاد را با رتبه مورد نیاز قبولی در آن رشته مرور کنید

مرور لیست رشته های دانشگاه ازاد با رتبه مورد نیاز بدون تردید کمک کننده ی آن است که  شما اطلاع حدودی از ظرفیت رتبه خود در انتخاب رشته کنکور آزاد را داشته باشید. ما در مرکز مشاوره استادبانک لیست رشته های دانشگاه آزاد با رتبه مورد نیاز را جهت مشاوره تهیه نموده ایم و طی سالها از آن برای راهنمایی داوطلبین استفاده میکنیم.

 

 

> آغاز انتخاب رشته کنکور در مرکز رشد شریف

 

 

انتخاب رشته آزاد ۹۸ :: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸
2.2 (43.08%) 13 votes
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.