امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در سال ۱۴۰۰ حضوری برگزار می‌شود

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به علت تأثیری که در سرنوشت تحصیلی بعدی دانش آموزان دارد در هر شرایطی، حضوری برگزار می‌شود.

0 90

به نقل از خبرگزاری مهر آقای خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اعلام کرد که امتحانات پایه نهم و دوازدهم در همه مناطق و در هر شرایطی بصورت حضوری برگزار می‌شود.

مناطق قرمز و نارنجی؛ نهم و دوازدهم، مناطق آبی؛ همه پایه‌ها

او با اشاره به مصوبه ۹۷۷ شورای عالی آموزش و پرورش در ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ درمورد ارائه خدمات آموزشی ویژه از جمله چگونگی برگزاری امتحانات را در شرایط شیوع بیماری‌های همه گیر بیان کرد: بناست امتحانات پایان سال تحصیلی در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان در برخی از مناطق کشور وجود داشته باشد با اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای آن منطقه و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود. اما در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان، میسر نباشد همه پایه‌های تحصیلی به استثنای پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

ساکی با تاکید بر اینکه امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم بر اساس این مصوبه در هر شرایطی، حضوری برگزار می‌شود، گفت: سایر پایه‌ها در شرایط زرد، نارنجی و قرمز، غیر حضوری است و در شرایط آبی، حضوری است.
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش افزود: دروس شایستگی‌های فنی و استانداردهای مهارت شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و کارورزی و کارآموزی؛ آموزش و ارزشیابی، با هم هستند و تا ۱۵ مرداد وقت دارند و هر زمانی که منطقه اجازه دهد آموزش و ارزشیابی به صورت حضوری انجام می‌شود.

ساکی با تأکید بر اینکه امتحانات پایه دوازدهم الزاماً حضوری برگزار می‌شود، افزود: زمان ممکن است به تعویق بیفتد، اما حتماً حضوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی، از ۲۷ اردیبهشت، برنامه امتحانات نهایی را آغاز می‌کنیم و تا ۲۴ خرداد به پایان می‌رسانیم، اضافه کرد: این برنامه به سراسر کشور ابلاغ شده است تا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.